Zayıflatan Meyveler Nelerdir?

Birçok diyetisyen uzmanına göre zayıflamanın yollarından birisi de meyvedir. Yapılan araştırmalara göre çok fazla meyve tüketen kişilerin daha az meyve tüketen kişilere oranla daha zayıf oldukları kanıtlanmıştır. Yalnız zayıflatan meyveler neler öğrenmek gerekmektedir. Çünkü bazı meyveler içerisinde bulundurdukları yoğun şeker miktarından dolayı daha fazla kilo almanıza da sebep olabilir.

Zayıflatan Meyveler ve Özellikleri

Kilo vermenizde sizlere yardımcı olabilecek meyveleri sizler için araştırdık ve zayıflatan meyveler listesi içerisinde neler var sizlerle paylaşıyoruz.

Çilek

– Çileğin yapısında bulunan omega-3 ve bol C vitamini,  genç kalmayı sağlayarak yaşlanmayı önlemektedir.

Elma

-Elma atıştırmalık olarak yenildiğinde tok tutan bir meyve olduğu için uzman diyetisyenler tarafından kilo vermek için tavsiye edilmektedir. Yalnız elma seçiminiz yeşil ekşi elma olmalıdır. Ayrıca elma kabızlık sorunu yarattıgından dolayı bol su tüketmelisiniz.

Karpuz

– Kalori bakımından çok yüksek bir değere sahip olmayan meyvelerden birisi de karpuzdur. Bir bardak veya bir kase karpuz suyunda yaklaşık 80  kalori bulunmaktadır. Her ne kadar bazı uzman diyetisyenler tarafından kilo aldırması kabul görülse de çoğu uzmanlar tarafından da diyet listelerinin olmazsa olmazı bir meyvedir.

Kırmızı Üzüm

– Kan şekerini dengelemek ve tatlı krizine son vermek için bir porsiyonu (250 gr.) 80 kalori olan kırmızı  üzümü atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. İçerisinde çinko ve magnezyum bulundurduğu için vitamin bakımından da oldukça çok zengin bir meyvedir.

Mavi Yemiş

– Sindirim sisteminin çalışmasında etkilidir. Kalori bakımından da düşük olan mavi yemiş,  1 tane yendiğinde zayıflamak için yeterli olacaktır.

zayiflatan-meyveler-nelerdir2 resimMürdüm Eriği

– Kalorisi az, C vitamini bol olan mervelerden biri olan mürdüm eriği, zayıflatan meyveler arasında tercih edilebileceği gibi her kişinin de tüketmesi gereken yararlı meyvelerden birisidir.

Nar

– Tümör büyümesini önler ve antioksidan bakımından da oldukça zengin bir meyvedir. Gün ortasında atıştırmalık olarak yiyebilirsiniz.

Salatalık

– Kalori bakımından az olan salatalık kilo vermek isteyenler için doyurucu etkiye sahiptir. Yaklaşık olarak 1 kilo salatalık yediğinizde alacağınız kalori sadece 220 dir. Bu yüzden açıktığınızda hemen bir salatalık yiyebilirsiniz.

Yaban Mersini

– İçerisinde yer alan zengin lifler zayıflamak için faydalıdır. Pek çok meyveye göre oldukça bol lif bulunduran yaban mersini, atıştırmalık olarak alacağınız lezzetli bir meyvedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!