Zayıflamak İstiyorsanız Doğru Yerdesiniz

Mart ayı “cemre düştü” haberleri ile anılsa da aslında yazın en büyük habercileri arasında yer almaktadır. Kış aylarında kalın kıyafetlerin ardına gizlediğimiz kilolarımızın yavaş yavaş ortaya çıkacağı günlerin habercisi de olabilir. Bu sebepten size basit öneriler hazırladık. Buyurun yazımıza…

Kilolarınız Elveda Deyin

Yaz mevsiminin iyiden iyiye kendisini göstermesiyle beraber, kış aylarının meyvesi olan kilolarınızdan kurtulmak isteyebilirsiniz. Kilolarınızdan kurtulmak adına sağlığınızı kaybetmemek önerilerimize kulak verebilirsiniz.

Bahar aylarının gelmesi ve havaların ısınması ile birlikte vücudumuzun ihtiyacı olan sıvı miktarı artmaktadır. Düzenli olarak sıvı tüketimi de daha kolay kilo vermenize yardımcı olabilir. Terleyerek toksinlerden vücudunuzu arındırırken daha dinç bir görünüme de sahip olacaksınız.

Her Diyet Listesine Aldanmayın

Gazete kenarlarında yada internet sitelerinde yer alan diyet listeleri sizin için hazırlanmamıştır. 1 ayda 25 kilo verdiren diyetlerdense kendi vücudunuzu tanıyarak yaptığınız egzersiz ve beslenme biçimi daha sağlıklı olacaktır.

Özellikle şok diyeti adıyla pazarlanmaya çalışan bazı listelerin oldukça ciddi sağlık sorunlarına yol açtığı da unutulmamalıdır. Bu sebepten eğer imkanınız var ise bir diyetisyen ile iletişimi geçmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Diyet listesi hazırlarken de vücudunuzun ilk dönemlerde kilo vermeye direneceğini göz ardı etmemeli ve dengeli bir diyet listesi hazırlamalısınız. Listenizde sadece tüketeceğiniz besinler ile bilgiler yer almasın egzersiz saatleri, televizyon dizilerinin saatleri, yapılacaklar ve küçük hatırlatmalar ile daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Mevsim salataları ile beslenirken vücudunuzun ihtiyacı olan temel besin maddelerini de ihmal etmeyin. Kısa bir süre içerisinde yemek yemeyi keserseniz daha sonraları diyeti bozduğunuz zaman hızlı bir şekilde kilo almaya başlayacağınızı unutmayın. Bu sebepten az az yediklerinizi azaltarak, uyku saatlerinizi düzenleyerek ve devamlı olarak egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirerek zayıflamayı tercih edebilirsiniz.

Kısa mesafeleri muhakkak yürüyün!

İstediğiniz kiloya ulaştığınız zaman bile, kısa mesafeleri yürümeyi bir alışkanlık haline getirin. Toplu taşıma araçlarının ve teknolojik aletlerin getirdiği rahatlıklar vücudumuza kilo olarak geri dönmektedir. Bazı küçük alışkanlıklar sayesinde bu kilolarınızdan kurtulmanız mümkün olmaktadır. Günlük yaşantınız içerisinde sık merdiven çıkmak, sabah yürüyüşleri yapmak daha önceden planladığınız saatlerde uyumak gibi alışkanlıklar kazanarak kolaylıkla kilo vermeyi sağlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*