Zaman Geçmiyor, Canım Çok Sıkılıyor Ne Yapmalıyım

Zaman herkes için kıymetlidir ya da öyle olması gerekir. Zamanı verimli kullanmak kadar bulunduğunuz zaman içerisinde sevdiğiniz şeyleri yaparak vakit geçirmeniz de önemlidir. Zamanı geçirememenin en önemli nedeni boş kalmaktır. Bir şeyler ile ilgilenmediğiniz ve boş kaldığınız sürece zaman geçmiyor şeklinde veryansın etmeniz çok normaldir. Bu nedenle ilk olarak hayatınıza anlam katacak bir şeyler ile ilgilenmeniz öncelikli bir konumda yer alır.

Canım Çok Sıkılıyor Ne Yapmalıyım? diyorsanız…

Zaman geçmiyor, ne yapsam diye düşündüğünüz her an, aslında zaman planlamasını yapamadığınız anlamı taşır. Herkes bilir ki, yoğun bir koşuşturmaca içerisinde olan insanların başlarını kaşıyacak zamanları yoktur. Bu nedenle sıkılmaya zaman bulamamanız için öncelikle hayatınızda her an bazı sorumluluklar olması ve bunun yanında ilgilenmeyi sevdiğiniz etkinlik ya da aktiviteler olması gerekir. Örneğin evde yapmaya hiçbir şey bulamıyorsanız, açıp kitabınızı okumak zaman geçirmenizde size yardımcı olabilir. Ancak kitap okumayı sevmeyen biriyseniz, bırakın kitap okumayı belki de evinizde okuyacak bir kitap bile olmayabilir. Hal böyle ise canım çok sıkılıyor ne yapmalıyım? diyenler için bazı fikir önerilerimiz olacak. İşte onlar…

Zamanı Geçirmenin Yolları Nelerdir

Öncelikle can sıkıntınızın nedenini anlayın ve bunun ardından sizi nelerin mutlu edeceğini düşünün. Bu şekilde sevdiğiniz bir şeyle ilgilenebilir ve enerjinizi toplayarak harekete geçebilirsiniz. Diğer sayfalara geçerek yapılacaklara göz atabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*