Yüzdeki Çillere Bitkisel Çözüm Yöntemleri

Yüzünüzdeki çillerde şikayetçiyseniz, evde kendi imkanlarınız ile uygulayabileceğiniz bitkisel yöntemler sayesinde çillerden kurtulabilirsiniz. Yüzdeki çillere bitkisel çözüm uygulamalarını herkesin kolayca gerçekleştirmesi mümkündür. Şimdi bu yöntemlerin neler olduklarını daha yakından inceleyelim.

Yüzdeki çillere giderici bitkisel yöntemler

Doğal tarifler yüzde bulunan hafif orandaki çil lekelerinin giderilmesinde oldukça etkilidir. Önemli olan yöntemleri düzenli bir şekilde uygulamak ve uygulama sırasında gerekenleri gözden kaçırmamaktır. Yüzdeki çillere bitkisel çözüm için aşağıdaki 3 yöntemin nasıl gerçekleştirildiğine bakalım.

Yüzdeki çillere doğal maske

Gerekli malzemeler;

– 1 çay kaşığı kil

– 1 çay kaşığı yulaf unu

– 1 çay kaşığı ekşimiş süt

– Yarım çay kaşığı keten tohumu

– 1 çay kaşığı bal

– 1 çay kaşığı karbonat

– 1 tatlı kaşığı limon suyu

– Bir miktar su

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Malzemelerin tamamı bir kap içerisinde karıştırılır ve krem kıvamını alana kadar karıştırmaya devam edilir. Yeterli karışımın ardından cilde uygulanan maske 5 dakika kadar ciltte bekletilir. Bunun ardından ise ılık su ile yıkanır ve cilt temizlenir. Haftada 2 kez yapılması tavsiye edilen doğal maske ile ortalama 2 ya da 3 ay sonra çiller kaybolacaktır.

Yüzdeki çiller için peeling tarifi ve uygulanışı

Gerekli malzemeler;

– 1 çay kaşığı mısır unu

– 1 çay kaşığı karbonat

– 1 tatlı kaşığı karbonat

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Yeterli büyüklükte bir cam kase içerisinde karıştırılan malzemeler iyice karışmasının ardından cilde uygulanır. Karışım ciltte 20 dakika bekletilir ve bu sürenin ardından peeling yaparak ciltte uzaklaştırılır. Ancak ciltte yanma olduğu durumlarda maskenin hemen yıkanması gerekir. Peeling işleminin ardından cilt ılık su ile yıkanır. Bu yöntem peeling barındırdığı için haftada 1 kez uygulanmalıdır. Haftada birden fazla uygulama cildin hasar görmesine neden olabilir.

Yüzdeki çillere maydanoz maskesi tarifi

Gerekli malzemeler;

– Bir miktar limon suyu

– 1 yemek kaşığı süt

– 1 çay kaşığı maydanoz

– Bir miktar tuz

– 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Öncelikle maydanozlar ince bir şekilde kıyılır ve kalan malzemeler ile karıştırılarak cilde uygulanır. Bu şekilde 30 dakika kadar ciltte bekleyen karışım, yeterli sürenin ardından yıkanır ve cilt temizlenir. Ortalama 3 günde bir uygulanması bu maske çil lekelerinin yok olmasında etkilidir.

2 YORUMLAR

  1. yüzdeki çillere bitkisel önerileriniz için çook teşekkür ederim. sizin sayenizde çillerimden kurtuldum. doktorlar bile şaşırdı o derece değişiklik oldu yüzümde tekrar emeğinize sağlık 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!