Yüz Yağlanması Nasıl Giderilir?

Yüz yağlanmasının birçok kadının ortak problemi olduğunu söylemek mümkündür. Çeşitli nedenler dolayısıyla yağlanan yüz, sivilce ve akne oluşumlarının başlıca nedenleri arasında yer alır. Yüzde yağlanmanın ortaya çıkması genelde yetersiz beslenme ve diyet nedeniyle gerçekleşir. Yüz yağlanması ile karşılaşmamak için ilk olarak dikkat edilmesi gereken dengeli bir beslenme olmaktadır. Biz de sizler için yüz yağlanmasını önlemek için neler yapılması gerektiğini araştırdık ve açıklamaya çalıştık.

Yüz yağlanmasını önlemek için neler yapılması gerekir?

Yüzde yağlanma lekelenmenin ve sivilce oluşumun başlıca etkenleri arasında yer alır. Ayrıca yağlı ciltte makyaj kısa sürede akar ve istenen bir kalıcılık sağlamak mümkün olmaz. Ancak yüz yağlanması alınabilecek çeşitli önlemler sayesinde giderilebilir. Şimdi bunlara daha yakından bakalım.

Diyetisyenden yardım alınmalı

– Beslenme konusu yağlanmanın engellenmesi için önemli bir durumdur. Özellikle yüzü tombul olan kadınların diyetisyenden yardım alarak beslenmelerine devam etmeleri tavsiye edilir. Uzman bir diyetisyenden alınan yardım hem yüzdeki yağlanmanın önlenmesini sağlayacak hem de fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Spa masajı

– Yüzdeki yağlanmayı önlemek adına etkili yöntemlerden biri de spa masajı olarak karşımıza çıkar. Bu masaj ile yüzde bulunan kan akışı hızlanır ve şişkinlik azalır. Bunun ardından ise yağlanma sorunu kısa sürede ortadan kalkar.

Tuzu azaltın!

– Gün içerisinde yüksek oranda tuz kullanımı yüz yağlanması probleminin ortaya çıkmasına neden olur. Yapılan araştırmalar aşırı tuz tüketimi yapan kadınların yüzlerinde daha fazla yağlanma olduğunu göstermiştir.

Dengeli beslenin!

– Yüzde yağlanma sorunu yaşamamak için dengeli beslenmeye dikkat edilmelidir. Yetersiz beslenme yağlanmanın ortaya çıkmasında önemli bir etkendir.

En az 8 bardak su için!

– Bir gün boyunca en az 8 bardak su içmeye özen gösterin. Bol su yüzde yağlanmayı kısa engelleyici etkiler gösterir.

Karbonat ve şeker tüketimini azaltın!

– Normal olarak ne kadar karbonat ve şeker tüketiyorsanız, bu oranı hemen yarıya indirmeniz önemlidir. Düşük tüketim yüzde yağlanmayı önlemek adına önemli bir husustur.

Yüz yağlanmasına maske tarifi

Gerekli malzemeler;

– 1 tatlı kaşığı limon suyu

– 1 tatlı kaşığı gül suyu

– 100 gr kil

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Tüm malzemeler bir cam kase içerisinde yeterli karışma meydana gelen kadar karıştırılır. Ancak kıvamın cıvık ya da katı bir kıvama sahip olmamasına dikkat edilmemelidir. Hazırlanan karışım daha temiz cilde hafif bir şekilde bastırmak kaydıyla uygulanır. Bu arada cildin ovalanmaması gerekir. Karışım yarım saat kadar ciltte beklemesinin ardından ciltten temizlenir ve yüz kremi ile bakım yapılır.

2 YORUMLAR

  1. ben şekeri hiç sevmiyorum ve doğal olarak tuzlu şeyler yiyorum. ancak çok tuz yediğimi de söylemek mümkün. yüz yağlanmasını ben de çok sıkı yaşıyorum. tuzu azaltıesam nasıl olacak ki ya. ben tuzsuz bir şey yemeyei sevmiyorum ki 🙁

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!