Yüz Sarkmasına Maske Uygulaması

Yüzde meydana gelen sarkmaların önemli nedenlerinden biri yaşın ilerlemesidir. Ancak yaşın ilerlemesinden kaynaklı yüz sarkmalarına mahkum olmamak mümkündür. Yüz sarkmasına maske yöntemi, ciltte oluşan sarkmaların üstesinden gelme konusunda oldukça etkili bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüz sarkmalarına karşı önlem almak ve var olan sarkmaları yok etmek için maskenin detaylarına gelin yakından bakalım.

Yüz sarkması için maske uygulaması

Ciltte sıkı bir hale getirilmesi en zor bölgelerden biri yüzdür. Yüz kaslarının sürekli olarak çalıştırılması çoğu zaman için mümkün değildir. Bu nedenle yeteri kadar çalışmayan yüzlerdeki kaslar zamanla sarkar ve yüzde yaşlı bir görünüm meydana gelmesine neden olur. Ancak yüz sarkmasına maske uygulamalarından biri olan aşağıdaki maskeyi cildinize uygulayarak istenen bir yüze kavuşmak mümkündür.Yüz sarkmasına karşı maske tarifi

Gerekli malzemeler;

– 1 çay bardağı su

– Yarım çay bardağı ayva çekirdeği

– 1 çay kaşığı kadar bal

– Bir miktar kayısı çekirdeği yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Öncelikle ayva çekirdekleri su içerisinde bir süre kaynatılır ve kaynama işleminin ardından 10 dakika kadar demlenmesi için beklenir. Bu sürenin sonunda demlenen karışım içerisine bal ilave edilir ve tahta kaşık ile bir süre karıştırılır. Hazırlanan karışım temizlenen cilde sürülür ve 30 dakika kadar ciltte bekletilir. 30 dakika bekledikten sonra cilt duru ile iyice yıkanır.

Cildin yıkanmasının ardından sırada kayısı çekirdeği yağı uygulaması vardır. Bu yağdan 2 damla alındıktan sonra yüzün yukarısına doğru masaj yapılır. Yüz sarkması için maske uygulamaları arasında etkili sonuçlar gösteren bu maske haftada 1 kez yüze uygulanabilir.

Önemli: Bu maskenin yanı sıra haftada 1 kez yumurta akı ile yüze yapılan bakım da sarkmaların giderilmesinde etkilidir. Yumurta akı ile yüzünüze masaj yapın ve belirli bir süre bekleyin. Yumurta akının yüzünüzde kurumasının ardından yüzünüzü yıkamanız yeterli olacaktır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!