Yüz Epilasyonu Nasıl Yapılır?

Yüz bakımı kadınlarda gerekli görülen bir bakım şeklidir. Özellikle yüzde meydana gelen tüylenmeler belirli aralıklar ile çözüme kavuşturulmalı ve daha etkili yüz görüntüsü için yüz epilasyonu yapılmalıdır. Ayrıca yapılan istatistiklere göre ortalama 20 milyon kadının sakallarını aldırmak zorunda olduğu belirtilmektedir. Şimdi yüz epilasyonu nasıl yapılır? ve istenmeyen tüylerden kurtulmak için neler yapılabilir? daha yakından göz atalım.

Yüz epilasyonu nasıl yapılır ve yöntemleri nelerdir?

Yüzde oluşan tüylenmelerden kurtulmak için çeşitli epilasyon yöntemleri bulunmaktadır. Yöntemler uzun vadeli olmaları, kullanım kolaylığı sunmaları ve fiyatlarına göre farklılık göstermektedir. En çok tercih edilen epilasyon yöntemleri arasında ise tweezing, ağartma, depilatuvar, ağda, vaniga, lazer ve elektroliz bulunmaktadır.

yuz-epilasyonu-nasil-yapilir1 resimTweezing yöntemi

Ortalama 3 – 4 hafta kadar süren bu epilasyon yöntemi, gerçekleştirilen seansların ardından tüyleri beyazlatır ve krem kullanımı ile yaklaşık 4 hafta sonra tüylerin dökülmesini sağlar.

Depilatuvar yöntemi

3 – 8 hafta aralıklarında süren bir yöntemdir. Lisanslı pratisyenler tarafından uygulanan yöntem tüylere kalıcı çözümler getirmektedir.

Lazer ve elektroliz yöntemleri

Diğer yöntemlere göre daha pahalı uygulamalardır. 1 ya da 2 ay süren etkili bir epilasyon uygulaması olarak karşımıza çıkar.

Balmumu yöntemi

Yaklaşık olarak 3 ya da 6 hafta kadar sürer ve diğer epilasyon yöntemlerine oranla daha az maliyetlidir.

Vaniga yöntemi

Tropikal bir ilaç olarak karşımıza çıkan vaniga, başka bir epilasyon yöntemi ile kullanılan bir uygulamadır.

Yüz epilasyonunda dikkat edilmesi gerekenler

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen ve koyu ten yapısına sahip olan kadınların uygulama öncesinde doktora başvurmalarında yarar vardır.

Yüz epilasyonu ağrı, şişlik, kızarıklık ve kıl dönmesi gibi durumlar meydana getirebilir. Bu tür sorunlar yaşamak istemeyenlerin önceden gerekli önlemleri alması tavsiye edilir.

Yüz epilasyonu için sektörde kendini kanıtlamış merkezleri tercih etmeleri önemli bir husustur. Bu hem sağlık hem de uygulamanın başarılı sonuçlanması adına önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!