Yumuşak Saçlar İçin Bakım Nasıl Olur?

Yumuşak Saçlar İçin Bakım Nasıl Olur Resim

Yumuşak saçlar, genelde kolay şekil alabilen ve istenen biçimde yönlendirilebilen saçlar olmaktadır. Ayrıca yumuşak saçlar için bakım oldukça kolay olmaktadır. Çeşitli maskeler ile saçlarda istenen görüntüler oluşturmak ve daha canlı saçlar elde etmek mümkün olmaktadır.

Yumuşak saçlara bakım nasıl yapılır?

Yumuşak saçlara sahip olan kadınlar, evde kendi uygulayacağı yöntemler ile kolayca bakım yapabilmektedir. Yumuşak saçlar için bakım yöntemleri arasında ilk olarak karşımıza zeytinyağı ve yumurtadan oluşan saç kürü gelmektedir. Şimdi bu saç kürünü detaylı bir şekilde sizlere açıklamaya çalışalım.

Yumuşak saçlar için bakım kürü


Gerekli malzemeler;

– 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı

– 1 adet yumurta sarısı

Hazırlanışı;

Kürün hazırlanmasında ilk olarak zeytinyağı içerisinde 1 adet yumurta sarısı eklenmektedir. Bunun ardından bir çatal ya da kaşık ile iyice karıştırılmakta ve hazırlanan karışım saç diplerine masaj ile yedirilmektedir. Kür 15 – 20 dakika kadar saç diplerinde bekletilmektedir. Bekleme süresinin ardından saçlar ılık sudan biraz daha soğuk su ile yıkanmaktadır.

Yumuşak Saçlar İçin Bakım Nasıl Olur1 Resim

Yumuşak saçlar için çay kürü

Gerekli malzemeler;

– 1 çay bardağı demlenmiş siyah çay

– 1 adet yumurta

– 2 damla limon

– 1 yemek kaşığı kadar badem yağı

Hazırlanışı;

Bir kap içerisinde çay ve yumurta köpürene kadar çırpılmaktadır. Bunun ardından kaba limon suyu ve badem yağı eklenmektedir. Sonrasında karışım saç diplerine boya sürermişcesine iyice yedirilmekte ve bunun yanında friksyon yapılarak saçlar canlandırılmaktadır. Karışım 15 dakika kadar saçlar bekletilmekte ve ardından şampuanla güzelce yıkanmaktadır. Saçların durulama safhasında ise suya sirke eklenmesi mümkündür. Bu karışım ile saçlar etkili bir şekilde parlamaktadır.

Yumuşak saçlar için maske

Gerekli malzemeler;

– 2 tatlı kaşığı elma sirkesi

– 1 yemek kaşığı ısırgan yağı

Hazırlanışı;

Elma sirkesi ve ısırgan yağı bir kap içerisinde karıştırılmakta ve malzemelerin iyice birbirine karışması sağlanmaktadır. Karışımın hazır hale getirilmesi ardından saç diplerine uygulanır ve saçların uçlarına kadar sürülür. Saçlarda 20 dakika kadar bekletilen karışım, durulamanın ardından saçlarda istenen bir bakımın yapılmasını sağlamaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*