Yumurta Sarısı Saç Maskesi Yapımı

Saçlarınızın daha hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız ve derdiniz yıpranmış saçlarınızdan kurtulmaksa yumurta sarısı saç maskesi uygulayarak istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda yumurta sarısından yapılan maske saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlayacak ve düzenli bir şekilde uygulayarak saçlara sahip olabilirsiniz.

Yumurta sarısı saç maskesi faydaları nelerdir?

Saçlara pek çok konuda fayda sağlayan yumurta sarısı saç maskesi, belirli periyotlarla uygulandığında saçların daha sağlıklı bir yapı kazanmasına yardımcı olur. Ancak maskenin doğru ve düzenli olarak saçlara uygulanması ve ihmal edilmemesi gerekir. Bilindiği gibi yumurta her yönüyle insan vücuduna fayda sağlayan bir besindir. Özellikle içeriğinde yer alan protein cilt sorunları başta olmak üzere saçlarda yaşanan sorunları da ortadan kaldırır. Saç bakımı konusunda ön plana çıkan ise yumurtanın sarı kısmı olmaktadır. Peki, yumurta sarısı saç maskesi ile saçlara sunulan faydalar nelerdir? daha yakından inceleyelim.

Saç nemlendirici

– Bilindiği gibi saçlar şekillendirici ya da fön makinesi kullanımı sonucu kurur. Ancak bu maske saç nemlendirici etkisi ile kuruyan saç problemini ortadan kaldırır.

Dış etkenlere karşı koruma

– Başta hava kirliliği olmak üzere güneş gibi dış etkenlere karşı saçlarda koruma sağlar.

Yıpranmaları önler

– Saçlarda meydana gelen yıpranmaları giderir.

Kırıkları azaltır

– Kimyasal ürünler nedeniyle saçlarda oluşan zararları azaltır ve oluşan kırıkları yok eder.

Doğal parlaklık

– Her saç tipi için uygun olan yumurta sarısı saç maskesi saçlara doğal parlaklık kazandırma konusunda etkilidir.

Yumurta sarısı saç maskesi tarifi

Gerekli malzemeler;

– 2 adet yumurta sarısı (saç uzunluğuna bağlı olarak 3 ya da 4 olabilir)

– 1,5 yemek kaşığı badem yağı

– 1,5 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Bir kap içerisine kırılan yumurtalar, badem yağı ve zeytinyağı ile karıştırılır. Uygulamaya başlamadan önce saçlar yıkanır ve bir havlu yardımı ıslaklığı alınarak nemli halde bırakılır. Bunun ardından hazırlanan karışım saç diplerine başlayarak saç tellerinin tamamına uygulanır. Karışım saçlara masaj yaparak iyice yedirilir ve sonrasında saçlar bone ile sarılır. Ancak bone olmadığı durumlarda havlu kullanmak mümkündür. Bone ile sarılan saçlarda karışım 1 saat kadar bekletilir. Yeteri kadar beklenmesinin ardından soğuğa yakın su ile yıkama yapılır. Yıkama işleminin ardından saçlar 1 kez şampuanlanır. Maske haftada 1 kez rahatlıkla uygulanabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!