Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır?

Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır Resim

Cildinizde yılların yorgunluğundan  dolayı oluşan çizgiler sarkmalar artık canınızı mı sıkıyor? İşte yumurta akı maskesi tam size göre bir maske. Siz de bu maske ile daha genç bir görünüme sahip olabilir ve daha parlak bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz.  Cildinize uyguladığınız yumurta akı maskesi nasıl yapılır ve bu maske sayesinde cildinizde meydana gelen değişiklikler nelerdir? gelin, bunları daha yakından inceleyelim.

Yumurta akı maskesi nasıl yapılır ve faydaları nelerdir?

Yumurta akının cilde oldukça fazla yararı vardır. Doğru bir şekilde uygulandığında cilt üzerinden istenen sonuçların ön plana çıkmasını sağlayan maske, pek çok kadının denediği ve etkili bir cilt görünümü elde ettiği yöntemler arasında yer alır. Yumurta akı maskenin faydaları aşağıdaki gibi sıralanabilir.

– Ciltte oluşan akneleri temizlemeye yardımcı olur. a

– Akneler sonucu ciltte oluşan gözeneklerin küçülmesine ve onarılmasına olanak sağlar.

– Cildi sıkılaştırır.

– Cilt sarkmalarını önler ve ciltte var olan sarkmaları toparlamaya yardımcı olur.

Cilt problemlerine yumurta akı maskesi

Gerekli malzemeler;

– 1 adet yumurtanın akı

Hazırlanışı;

Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır1 Resim1 tane yumurtanın akını ayırdıktan sonra köprüne kadar bir çatal yardımıyla güzelde cırpın. Köpürttüğünüz  karışımı dairesel  hareketler yaparak parmak uçlarınızla cildinize uygulayın. Bu işlemi uygularken pamuk kullanmayın.  Cildinize sürdüğünüz yumurta akını 20 – 25 dakika kadar bekletin. Cildinizde oluşan gerginliği  yumurta akı kurumaya başladığından itibaren hissedeceksiniz. Daha sonra yüzünüzü bol su ile yıkayın.

Yüzünüzü yıkadıktan sonra yüzünüzde sanki estetik yaptırmış gibi bir etki olduğunu göreceksiniz. Bu etkiyi sağlayan ise yumurtada yer alan aminoasittir ve bilindiği gibi proteinin yapı taşına sahip olan aminoasit yenileme özelliğine sahiptir. Maskenin haftada 1 kez uygulanması tavsiye edilmektedir. Ancak cilt yapısına bağlı olarak bu sayıyı haftada 2’ye çıkarmak mümkündür.

Yumurta akı maskesi cilt problemleri üzerinde oldukça önemli etkileri olan doğal bir bakım yöntemidir. Siz de cildinizin daha etkili bir görüntü sergilemesi ya da yaşadığınız problemleri ortadan kaldırması için yumurta akı maskesini kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*