Yulaf Ezmesi ile Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

İçeriğinde yulaf bulunan cilt maskeleri cilde birçok açıdan olumlu etkiler sunmaktadır. Yulaflı maskeleri cildin nemlenmesini, temizlenmesini ve var olan sivilce sorunlarına iyi gelmektedir. Ayrıca cildi onaran bu maskeler etkili bir cilt bakımı adına önemli bir konumda yer almaktadır. Siz de yulaf ezmesi ile yüz maskesi yaparak istenen sonuçlara ulaşabilir ve daha etkili bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yulaf ezmesi ile yüz maskesi tarifleri

Daha canlı ve parlak bir cilde sahip olmak adına etkili bir konumda yer alan yulaflı maskeler, cildin onarılmasında önemli bir yere sahiptir. Ayrıca yulaf ezmesi ile yüz maskesi yaparak cildine uygulayan kadınların daha sağlıklı bir cilde kavuştukları gözlenmiş ve bu nedenle uzmanların tavsiye ettiği bir maske olarak karşımıza çıkmıştır.

Yulaf ezmeli yüz maskesi

Gerekli malzemeler;

– 1 yemek kaşığı limon suyu

– 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi

– 3 yemek kaşığı doğal bal

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Öncelikle cam bir kase içerisinde bal ısıtılır ve ardından diğer malzemeler kaseye eklenir. Malzemelerin tümü koyu bir kıvam alana kadar karıştırılır. Karışımın pütürsüz bir hale gelmesi ile boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılır. Bunun ardından ise 30 dakika kadar beklenir. Yeteri kadar beklendikten sonra cilt soğuk ile güzelce yıkanır.

Yulaf ezmeli ve salatalıklı yüz maskesi

Gerekli malzemeler;

– 1 adet yumurtnın akı

– 2 yemek kaşığı kadar yulaf ezmesi

– 1 adet salatalık

– 1 yemek kaşığı aloe vera jel

Hazırlanışı ve uygulanışı;

İlk olarak salatalığın kabukları soyulur ve ufak parçalar haline getirilerek blenderdan geçirilir. Daha sonra cam kase içerisine alınır ve aloe vera ile yulaf ezmesi ilave edilerek karıştırılır. Yumurta akı ise ayrı kap içerisinde karıştırılara çırpılır ve sonrasında karışıma ekleçnir. Hazırlanan maske göz çevresi dışında yüzün diğer kısımlarına sürülür ve 15 dakika kadar beklenir. Bu sürenin ardından yüz ılık su ile yıkanarak temizlenir. Maskenin 10 günde bir uygulanması yeterli olacaktır.

Zeytinyağlı yulaf maskesi

Gerekli malzemeler;

– 2 tatlı kaşığı zeytinyağı

– 1 adet yumurta

– Yarım bardak kadar yulaf ezmesi

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Yulaf ezmesi ile yüz maskesi uygulamaları arasında kolay bir hazırlanışa sahip olan maskede öncelikle malzemerin tamamı koyu kıvama gelinceye kadar karışıtırılır ve bunun ardından yüze uygulanır. Maskenin göz çevresine sürülmemesine dikkat edilir. Uygulamanın ardından maske 20 dakika kadar yüzde kalmalıdır. Bunun ardından soğuk su ile yıkanması gerekir. Haftada 1 kez uygulanması etkili olacaktır.

Yoğurtlu ve yulaf ezmeli yüz maskesi

yulaf-ezmesi-ile-yuz-maskesi-nasil-yapilir2 resimGerekli malzemeler;

– 1 yemek kaşığı çiçek balı

– Yarım adet salatalık

– 3 yemek kaşığı yoğurt

– Yarım bardak kadar yulaf ezmesi

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Öncelikle bal, yoğurt ve salatalık bir kap içerisinde karıştırılır ve ardından mutfak robotundan geçirilir. Sonrasında bu malzemelere yulaf ezmesi de eklenir ve 15 dakika kadar buzdolabında bekletilmeye alınır. Daha sonra buzdolabından alınan karışım yüze uygulanır ve 30 dakika yüzde bekletilir. Bu sürenin ardından soğuk yardımıyla yüz maskeden arındırılır. Maskenin haftada 1 kez uygulanması yeterlidir.

Sütlü yulaf ezmeli yüz maskesi

Gerekli malzemeler;

– 2 yemek kaşığı kadar süt

– 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi

– 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Küçük bir tencere içerisinde yulaf ezmesi ve süt 10 dakika kaynamaya alınır ve sonrasında soğuması beklenir. Yeteri kadar soğuyan karışıma bal eklenir ve cilde uygulanır. 15 dakika kadar ciltte bekleyen karışım ılık su ile temizlenir. Haftada 1 kez uygulamak siyah noktaların ve ölü derinin atılmasına yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!