Yıpranmış Saçlar

Kadınların kendilerinde önem verdikleri en önemli bölümlerden olan saçlar, etkili bir görünüm sergilemek için çeşitli bakım süreçlerine gerek duyar. Saçlara evde bakım yapılabildiği gibi profesyonel şekilde de bakım yapmak mümkündür. Kadınları etkisiz ve sönük gösteren en önemli olgulardan biri yıpranmış saçlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Yıpranmış saçlar için çeşitli bakım şekilleri bulunmaktadır. Genelde bitkisel yöntemler olması, bakımın evde yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

Yıpranmış saçlar için bakım önerileri nelerdir?

Günümüzde kadınlar tarafından uygulanan bakım yöntemleri bulunmaktadır. Özellikle yıpranmış saçlar için maskeler oldukça yüksek oranda tercih edilmekte ve saçlara uygulanmasının ardından istenen sonuçların ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

Mayonez maskesi

Yıpranmış Saçlar1Birçok kadın tarafından uygulanan mayonez maskesi, saçlarda etkili görünümlerin meydana gelmesinde etken rol oynamaktadır. Sirke ve yumurta içeren mayonez, saçların dipleri sahil olmak üzere tamamına uygulandığında kırılan saç uçlarına ve saç derisi kuruluğa iyi gelmektedir. Mayonez maskesinin 1 – 2 saat kadar saçlarda durması yeterlidir.

Yumurta maskesi

Özellikle saçların uçlarında meydana gelen kırıkları yok etme konusunda önemli bir konumda yer alan yumurta maskesi, doğru bir şekilde uygulandığında istenen sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Maskenin Hazırlanışı:

1 yumurta ile 1 tatlı kaşığı kadar bal iyice çırpılır. Bunun ardından hazırlanan maske saçların köklerinden başlayarak uçlara kadar aralıksız bir şekilde sürülür. 20 – 25 dakika kadar bekledikten sonra genel olarak kullanılan şampuan ile saçlar yıkanır ve iyice durulanır. Ayrıca saçların uzunluğıuna göre yumurta adati 2’ye çıkarılabilir. Yine maskenin uygunlanması anında saç diplerine masaj yapılması unutulmamalıdır. Yumurta maskesi yıpranmış saçlar için oldukça etkili bir uygulamadır.

Avokado maskesi

Saçlarda etkili sonuçlar ortaya çıkaran ve saçların beslenmesine yardımcı olan başka bir maske ise avokado maskesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Avokado maskesinin özellikle kuru ve yıpranmış saçlar için etkili olduğunu söylemek mümkündür.

Maskenin hazırlanışı:

Maskeyi hazırlamak için ilk olarak

– 1 adet ezilmiş avokado

– 1 çay bardağı kadar zeytinyağı

– ve 1 tatlı kaşığı bal gerekmektedir.

Malzemelerin tedarik edilmesinden sonra güzelce karıştırılmalı ve yoğun bir hale gelene kadar devam edilmelidir. Ardından hazırlanan karışım saç diplerinden başlamak üzere saç uçlarına kadar sürülmelidir. Sonrasında 30 dakika kadar beklenmeli ve süre bittikten hemen sonra iyice durlanmalıdır. Avokado bulamayanlar maskenin hazırlanmasında muz da kullanabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*