Yeşil Abiye Elbise Modelleri

Abiye elbiselerin kadınların giyimindeki önemini bilmeyen yoktur. Şuan piyasada satışta olan abiye elbise modelleri içinde birçok model kadınların yoğun ilgisiyle karşılanmaktadır. Bu modeller arasında kadınlar elbisenin rengi, çizimi kesimi ve dikimi, etek modeli ve diğer ayrıntıları da göz önünde bulundurarak bir seçim yapmaktadırlar. Yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan sonuçlar göstermiştir ki kadınlar abiye elbiseyi seçerken öncelikli olarak elbisenin giyileceği ortamı göz önünde bulundururken, ikinci olarak elbisenin rengine karar vermektedir. Durum böyle olunca renkler konusunda hangi renklerin çok fazla tercih edildiklerini araştırıp sizlere sunmanın doğru olacağını düşündük. Ortaya çıkan sonuçlar abiye modellerin belirli renklerin çok fazla tercih edildiklerini göstermiştir. Özellikle siyah ve beyaz renklerin tek olarak veya birlikte kullanıldığı modeller araştırmalarda ön plana çıkarken yeşil renk gibi daha canlı renkler bu modellerdeki renkleri takip etmektedir. Yeşil renk abiye elbise modelleri her türlü davetlerde ve düğün, nişan gibi ortamlarda kullanılabilir. Bunun yanı sıra özel bir akşam yemeği davetinde de tercih edilebilecek özel tasarımları da yeşil renk abiye modelleri arasında bulmak mümkündür.

Yeşil abiye elbise modelleri hangi tasarım özelliklerini barındırmaktadır?

Abiye elbise modelleri çok farklı tasarımlarda ve yeşilin farklı tonlarında mağazalarda yer almaktadır. Özellikle yeşilin farklı tonlarından biri olan su yeşili abiye modeli rahat hissedilen ortamlarda kullanılabilir. Daha koyu tonlardaki koyu yeşil abiye elbise modelleri ve petrol yeşili abiye elbise modeli gibi modeller ise protokol kurallarının uygulandığı tipteki toplantılarda tercih edilmektedir.  Buradan hareketle denebilir ki renklerin dili vardır ve her ortamda farklı renklerin tercih edilmesi uygundur.

Abiye elbise modellerinde yer alan birçok özellik yeşil renk abiye modellerinde de bulunmaktadır. Bu özelliklerden en çok dikkat çekeni straplez modeller, dekolte tasarımlar ve yırtmaç eteklerdir. Bunun yanında bazı dekoltelerin küçük pencereler şeklinde ortaya konması da ilginç tasarım ayrıntıları arasında yer almaktadır. Koyu yeşil abiye elbise modelleri arasında omuz kısımlarında mevcut olan objeler, tül ve parlak taşlarla süsleme yapılan modeller yeşil renk elbise koleksiyonuna ayrı bir hava getirmiştir. Ayrıca değişik süslemelerle dantel haline getirilmiş şifon etekli ve üst kısmı transparan tasarlanmış modeller de önemli modeller arasında yer almaktadır. Bazı koyu yeşil renk elbiselerde asimetrik kesimler elbisenin görünümüne pozitif yönde bir katkı yapmaktadır. Tek askılı yeşil renk abiye elbiselerinde ilginç etek detayları ve kısa etek boyları gözlerden kaçmamaktadır.

Uzun etekli yeşil abiyelerde diğer uzun etekli abiye tasarımlarında olduğu gibi yırtmaç detaylarına ek olarak göbek kısmını açıkta bırakan dekolteler de bulunmaktadır. Ayrıca straplez tasarımlarındaki görüş dekolteleri kadınların yanı sıra erkeklerin de aklını baştan almaktadır. Yeşilin tüm tonlarının kullanıldığı yeşil renk abiye elbise modelleri arasında tesettürlü bayanların da rahatlıkla tercih edebileceği modeller bulunmaktadır. Ortaya konan birçok model kesinlikle sağlam bir emeğin karşılığı olarak mağazalardaki yerini almaktadır.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*