Yerleşme Kanaması Nedir Ne Zaman Olur

Son zamanlarda çok merak ettiğim bir konuyu derinlemesine araştırdım. Bu konuda yerli kaynaklarda çok bilgiye rastlayamadığım için yabancı kaynaklara ve doktoruma başvurmak zorunda kaldım. Beni aydınlattığı için canım arkadaşım ve doktorum Şule’ye teşekkürlerimi de buradan bildirmek istiyorum. Öncelikle yerleşme kanaması nedir sorusunun cevabı ile başlayalım. Bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız yorum bölümünden bize ulaşabilir yada forum dan paylaşımlarınızla destek olabilirsiniz.

Yerleşme Kanaması Nedir

Her adet döngüsü vücut tarafından gebelik hazırlığı olacak şekilde yorumlanmaktadır. Bildiğiniz üzere cinsellik bu dönem içerisinde meydana gelirse döllenmenin meydana gelmesinden bahsedebiliriz. Birkaç gün geçtikten sonra döllenmiş yumurtanın rahme yolculuğu başlamaktadır. Ortalama olarak 5 – 10 günler arasında kendisi için hazırlanan tabakaya yerleşmesi söz konusudur. Halk arasında yerleşme kanaması olarak yani implantasyon adı verilen olayda tam bu anda ortaya çıkar. Daha çok Anadolu’da üstüne görme ismi ile bu durumdan bahsetmek mümkün olmaktadır.

Yerleşme Kanaması Ne Zaman Olur

Bu durumun her 3 – 5 kadından birinde görüldüğü bilinmektedir. Ülkelere göre araştırmalara göz attığımız zaman bu rakamların farklılık gösterdiğini de görmekteyiz. Ülkemizde benim okuduğum kaynaklara göre her 3 kadından 1 inde bu kanamanın olduğu bilinmektedir.

Çoğunlukla bu kanadan bahsederken ortalama adet döneminizden bir hafta öncesini söylemek yanlış olmayacaktır. Adet kanaması ile karıştırılmış olmasına rağmen bu dönem içerisinde sizin gebeliğinizden söz edilebilir. Adet kanaması ile kıyaslanmayacak kadar kısa sürmektedir. Hatta Anadolu’da bu durum gebe kaldıktan sonra da adet olunduğu şeklinde yanlış bilinen bir gerçeği de ortaya çıkarmıştır.

Yerleşme Kanaması İlişkiden Kaç Gün Sonra Olur

Bu sorunun cevabını bilmenin net olarak mümkün olmadığını söylemek gerekmektedir. Çoğunlukla yabancı kaynaklarda yerleşme kanamasında meydana geldiği zaman annenin ortalama 5 günlük hamile olduğundan bahsedildiğini söyleyebiliriz.

Farklı konu başlıkları ile birlikte yerleşme kanaması hesaplama benzeri çeşitli sorularla karşılaşılmaktadır. Böyle bir durum ortaya çıktığında hekiminizden destek alabilirsiniz. Çoğunlukla yerleşme kanamasının gebeliğin öğrenilmesinden önce olduğu için hesaplamanın pek mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Yine de hesaplama konusunda merak ettiğiniz bir soru bulunuyorsa 3 – 7 günlük hamileliğinizde olma ihtimali olduğunu söyleyebiliriz.

Yerleşme Kanaması Renkleri

Bir diğer önemli konu başlığı olarak yerleşme kanaması rengi ön plana çıkmıştır. Bu kanamada farklı renk tonlarından bahsedildiğini gördüm. Pembe hatta açık pembeden başlayarak kahverengiye dönen renklerde kanama gözlemlenebilmektedir. Yoğunluğu çoğunlukla adet kanaması ile karıştırıldığı için hamileliğin öğrenilmesini biraz geciktirebilirmiş. Merak ettiğiniz sorular varsa yada eklemek istedikleriniz bize yazabilirsiniz.

Serap Ballı hakkında 338 makale
1989 Avusturya doğumluyum. Tekstil ürünleri satışı üzerine eğitim almaktayım. Avusturyada tekstil üretimi yapan bir firmada satış uzmanı olarak çalışmaktayım. Moda ve dekorasyon alanlarına ilgi duymaktayım.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*