Yazlık Uzun Abiye Modelleri

Elbise tasarımcıları yaz aylarına özel olarak hazırladıkları modellerde birçok önemli detayı işlemektedir. Yazlık uzun elbiseler de bu detayların işlendiği elbise modellerinden biridir. Yaz aylarında giymeye uygun bu elbiseler rahatlığı, hafifliği ve geniş model seçeneğine sahip olmasıyla kadınların yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır. Bu yazımızda yaz aylarında giyime uygun uzun abiye modellerine daha yakından bakacağız.

Yaz aylarına özel uzun abiye tasarımları nelerdir?

İster ünlü moda tasarımcıları olsun ister daha küçük çapta iş yapan tasarımcılar olsun elbise modelini oluştururken ince detaylara girerler. Bir terziyi ele aldığımızda elbisenin modelini tasarladığı aşamadan elbisenin giyilecek hale gelene kadar her aşamasını titizlikle takip eder. İşte bu özel tasarımlar arasında en çok dikkatleri cezbeden kıyafetler arasında abiye elbise modelleri vardır. Abiyeler içinde de yaz ayları için tasarlanan abiye modellerinin önemi büyüktür. Çünkü bu abiye modelleri günlük kullanım için yazları çok sıcak olan yerlerden tutun da yazı sıcak geçirmeyen yerlere varana kadar birçok yerde kullanıma uygudur.

Yazlık abiye modelleri genellikle uzun modellerden oluşmaktadır. Uzun modellere şöyle bir bakılacak olursa neredeyse tamamında sırt veya göğüs dekoltesi bulunmaktadır. Büyük bir kısmında da derin yırtmaçlar bulunmaktadır. Ayrıca dantel ayrıntılarıyla dikkat çeken modeller ile elbisenin dikildiği kumaşa işlenen farklı şekiller ve boncuk ya da parlak taşlarla yapılan süslemeler dikkat çekici diğer unsurlardandır. Kimi modellerde elbisenin kenar kısımları işlemelerle süslenmektedir.

Bu seneki yazlık uzun abiye modellerine bakıldığında tek askılı çift askılı ve straplez modellerin dengeli bir sayıda bir araya getirildiğini görmekteyiz. Askılı olsun olmasın tüm modellerde dekolteler farklı şekillerde tasarlanmaktadır.

Yaz günlerinin havasına uygun olarak hazırlanan uzun yazlık abiye modelleri birbirinden canlı ve farklı renk kumaşlardan tasarlanmıştır. Adeta renk cümbüşü sunan yazlık abiyeler arasında seçim yapmak kadınların işini zorlaştıracak unsurlardandır.

Yazlık abiyelerle birlikte genel olarak topuklu ayakkabılar tavsiye edilir. Ancak bu görüntü açısından bakıldığı zaman doğru bir tavsiye olsa da rahatlık açısından pek de uygun değildir. Ayak sağlığı için günlük kullanıma uygun bu elbiselerle babet giyilmesini öneriyoruz. Ancak kendini rahat hisseden bayanlar kısa veya uzun topuklu açık ayakkabıları bu elbiseler ile birlikte tercih edebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*