Yazlık Elbise Tasarımları

Yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde yaz sezonu için tasarlanmış yazlık elbise modelleri de yavaş yavaş mağaza vitrinlerini süslemeye başlamıştır. Sıcak yaz günlerinde dışarı çıkılmaya karar verildiğinde ne giysem sorusuna güzel yanıtlar sunan bu modeller sayesinde kadınlar günlük kullanımdan tutun da özel davetlere kadar her yerde giyebilecekleri birbirinden güzel ve şık elbise modellerine kavuşmak üzereler.

2014 yazı için hangi elbiseler tasarlanmıştır?

Bu yılın yaz aylarında uzun, kısa, asimetrik kesim, mini ve daha birçok elbise modeli kadınların seçimlerine sunulmaktadır. Yaz aylarının sıcak esintileriyle baş edebilecek bu elbise modelleri arasında siyah elbiseler dikkat çekmektedir. Özellikle siyah renk ve asimetrik kesim olarak tasarlanan modeller daha çok gece yemekleri ve özel davetler için tasarlanmıştır denilebilir. Çünkü bu model elbiseleri sıcak ve güneşli günlerde kullanmak mümkün değildir. Bu tarz yazlık elbise modeli hamile bayanların ilk aylarında kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır.

Yaz ayları için tasarlanan elbise modelleri daha çok canlı renlerden oluşmaktadır. Buna örnek olarak pembe siyah modeller, beyaz renk modeller, mavi, kırmızı mor renk modeller ve çeşitli desenlerle ve çiçek motifleriyle süslenmiş elbise modelleri gösterilebilir.

Mevsim itibariyle bahar ve yaz mevsimleri sıcak geçer. Bu nedenle giyinmenin şekli de değişmeye başlar; soğuk kış günlerinden kalan fazlalıklar atılarak daha rahat ve ağırlık yapmayacak elbise tercihleri yapılmaya başlanır. Yazlık elbise tasarımı bu nedenle daha çok renkli ve hafif kumaşlarla gerçekleştirilir. Elbiselerin kesimlerinde de mini, uzun etek ve asimetrik kesimlerin hepsi kullanılmaktadır. Çoğu yazlık elbisede sırt ve göğüs dekolteleri bulunurken dekolte olmayan modellerin etek kısmı tasarımcılar tarafından ya kısa yapılır ya da etek boyu uzunsa yırtmaçlı etek tercihinde bulunulur. Bu modeller arasında yaz ayları için özel tasarım elbiseler de bulunmaktadır. Bu tarz özel tasarım modeller daha çok gece yemeklerinde veya davetlerde kullanılmak için tasarlanır. Özel tasarım yazlıklar genel olarak straplez olsa da askılı modellere de rastlanmaktadır. Askılı modellerin en çok tercih edildiği elbiseler ise günlük kullanıma uygun elbise modelleridir.

Yaz elbiselerinde dikkatleri çeken başka bir detayda kullanılan kumaşın özelliğidir. Yazlık elbise modellerinde kullanılan kumaşlar nem çekici özel kumaşlardır. Daha çok penye tipi kumaş tercih edilse de yazlık örme elbise modelleri de bulunmaktadır. Bazı modellerdeki boncuk süslemeler ise yazlık elbiselerin havasına hava katan diğer ayrıntılardan biridir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*