Yaşınıza Göre Seks Hayatınızı Öğrenin!

Yasiniza-Gore-Seks-Hayatinizi-Ogrenin-Resim
Yaşa Göre Seks Hayatı Nasıldır?

Seks hayatı hemen hemen herkesin merak ettiği ve hakkında çok fazla araştırma yaptığı konular arasındadır.“Hangi yaş dilimi seks yaşamında altın çağ, hangi yaşlarda deneyim ön planda?” merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

20’li Yaşlar

Cinsel ilişki 20 yaşlarındaki gençlerin hayatının en önemli parçası. Evlilikler çoğunlukla bu yaşlarda gerçekleşir. Eğer ailede cinsel konular konuşulmuyor ise 20’li yaşlardaki kadınlarda vajinismus, erkeklerde ise boşalma bozuklukları yaşanabilir.

Yasiniza-Gore-Seks-Hayatinizi-Ogrenin3-Resim
Genç Yaşlarda Cinsel Yaşam

30’lu Yaşlar

Bu yaşlar, kadınların cinsel uyarılma ve çekicilik bakımından altın çağı olarak bilinir. Bu yaşlarda olan Seks hikayeleri oldukça hareketli olur, ancak bu dönemde çocuk sahibi olan çiftlerin seks hayatı kısa bir süre için duraklar. Gebelik dönemi ve sonrasında yaşanan hormonal değişiklikler seks yaşamını olumsuz yönde etkiler. Doğum eyleminden sonra çiftler arasında ruhsal çatışmalara yaşanır, emzirme döneminde kadınlarda cinsel isteksizlik yaşanabilir. Kadınlar hormonal değişiklikler sebebi ile ilişki sırasında ağrı yaşayabilirler, ancak emzirme dönemi sonrası vücut normale döner ve tekrar cinsel istek artar.

[wp_ad_camp_1]

Yasiniza-Gore-Seks-Hayatinizi-Ogrenin1-Resim
Yaşa Göre Seks Hayatı!

40’lı Yaşlar

Bu yaşlarda kadınlarda orgazm sıklığı azalır, ancak bu yaşlarda kişiler deneyimli olurlar. Dolayısıyla seksten daha çok zevk alırlar. Erkekler, bu yaşlarda uyarılma, boşalma gibi durumları daha iyi kontrol etmeye başlar. Ancak bu dönemlerde sigara, alkol, damar hastalıkları, hipertansiyon gibi nedenlerden dolayı cinsel yaşam olumsuz yönde etkilenir. 40’lı yaşlarda olan kişilerin en büyük fantezisi ise genç biriyle birlikte olmaktır.

Yasiniza-Gore-Seks-Hayatinizi-Ogrenin2-Resim
Yaşa Bağlı Olarak Cinsel İlişki!

50’li Yaşlar ve Sonrası

Bu yaşlardaki kadınlar genelde menopoza girdikleri için östrojen seviyeleri düşer, vajinal ıslanmaları azalır, memelerindeki uyarılma ve dikleşme azalır. Orgazm seviyelerinde düşüş yaşanır, orgazm olma sırasında doyumları daha kısa sürer. Bu gibi durumların yaşanması menopoz dönemindeki kadınların cinsel isteklerinin tamamen yok olduğu anlamına gelmez.

Erkeklerde yaşlanma sonucunda testosteron hormonunda düşüş yaşanır, Ereksiyon kapasitesi azalır. Ancak düzenli seks yaşamı olan erkekler yaşlanmanın etkilerinden daha az etkilenirler.

Yapılan araştırmalara göre 70’li yaşlardaki erkeklerin yüzde ellisi, kadınların yüzde 20’si cinsel yaşamlarını sürdürebiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*