Yapılan Diyet Hataları Nelerdir?

Diyet Resimleri (14)

Kilo vermek için tavsiye edilen birbirinden farklı diyet programı bulunmaktadır. Ancak uygulanan diyetlerde çoğu zaman için yapılan birtakım hatalar yapılmaktadır. Hataların yer aldığı bir diyet programı ile zayıflamak genelde mümkün değildir. Bu nedenle uygulanan programların yapılan diyet hataları konusunda bu hatalardan arındırılmış bir şekilde yapılması dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Diyet programlarında hangi hatalar yapılmaktadır?

Kadınların kilo verme konusunda en etkili yardımcılarından biri olan diyetler, uygulama sırasında yapılan yanlış işlemler sonucunda istenen etkilerin ortaya çıkmasını engellemektedir. Beslenme ve diyet hataları, kilo vermeyi engellediği gibi tam tersi olarak kilo alınmasına da neden olabilmektedir. Peki yapılan diyet hataları nelerdir? şimdi bunlara yakından bakalım.

–          Hızlı bir şekilde kilo vermeye çalışmak,

–          Ünlülerin uyguladığı diyetleri takip etmek,

–          Yapılan diyet sırasında kendimizi kandırmak,

–          Diyetin yanında egzersiz yapmamak,

–          Kilo verme sırasında birtakım besinleri almamak,

–          Diyet yaparken öğün atlamak,

–          Kalorisi düşük olan besinlerle diyet yapmak,

–          İçeceklerdeki kalori oranını görmezden gelmek,

–          Öğünlerde büyük porsiyonlar tercih etmek

Yukarıda listelemiş olduğumuz maddeler, beslenme ve diyet hataları olarak karşımıza çıkmaktadır. Pek çok kadın başladığı diyet programında bu hususlardan çoğunu göz ardı etmekte ve ardından kilo verme de sorun yaşamaktadır. Ayrıca yapılan yanlışların bilinmemesi kadınların “Diyet yaptığım halde neden kilo veremiyorum?” sorusu ile karşı karşıya kalmalarına neden olmaktadır. Oysa ki diyet programları eksiksiz bir şekilde uygulandığında kolayca kilo verilmesine olanak sağlamaktadır.

Diyet programlarından biri ile etkili ve kalıcı bir şekilde kilo vermek için kişinin öncelikle kendisi için hangi diyetin uygun olduğunu öğrenmesi gerekmektedir. Bunun ardından uygulama sırasında herhangi bir hata yapmadıkça zayıflamak çoğu zaman için mümkün olmaktadır.

2 yorum

  1. biri diyet mi dedi? 2 aydır diyetisyenimin uyguladığı proglamla kilo verdim.diyet programına uyduğunuz sürece sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün:)

  2. yapılan diyet hataları konusunda doğru bir yazı. bende bu hataları yapıyormuşum sonradan öğrendim. diyet yaparken ilk başlarda kilo veremiyordum. kilo veremeyişim çok rahatsız ediyodu beni. sonradan öğrendim ki yanlış uygulamalar yapıyormuşum 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*