Yağlı Saçlar İçin Maske Önerileri – Yapılacaklar

yağlı saçlara uygulanan maskeler

Kadınlarda saç yağlanması çeşitli şekillerde ortaya çıkar. Bunlar genetik olabildiği gibi dış etkenlere de bağlı olabilir. Genetik nedenlerle saçların yağlanmasının nedeni yağ bezelerinin normalden daha  fazla çalışmasıdır. Dış etkenlerle saç yağlanmasının nedeni ise saçlarda kullanılan ürünler, stres ve hava kirliliği olarak karşımıza çıkar. Saçlarda aşırı yağlanma meydana gelmesi kadınları önemli ölçüde rahatsız eder. Bunun ardından ise ortaya çıkan saçların her gün yıkanma zorunluluğudur. Ancak saçların her gün yıkanması saçlar için zararlı olabildiği gibi yağlanmanın meydana gelmesine neden olur. Şimdi sizlere yağlı saçlar için maske önerileri ile yardımcı olmaya sizleri yağlı saçlardan kurtarmaya çalışacağız. Sizlere sunacağımız maske önerilerini düzenli bir şekilde uygulayarak yağlı saçlardan kısa zaman içerisinde kurtulabilirsiniz.

Yağlı Saçlar İçin Saç Maskesi Önerileri

Genetik nedenler ve dış faktörlerin etkisiyle yağlanan saçların çözümü saç maskeleridir. Bitkisel maskeler arasından dilediğiniz birini seçerek saçlarınızdaki aşırı yağlanmanın önüne geçebilir ve bu sayede saçlarınızı sağlığına kavuşturabilirsiniz. Yağlı saçlar için saç maskesi önerileri aşağıdaki gibi karşımıza çıkar.

Maydanoz Maskesi

Maskeyi uygulamaya başlamadan önce saçlarınızı ve saç derinizi maske için hazırlamanız gerekir. Bu nedenle ilk olarak yapılması gereken saçların ve saç derisinin derinlemesine temizlenmesidir.

Maydanoz maskesi için gerekli malzemeler;

  • 100 gram doğranmış maydanoz
  • 1 yemek kaşığı Hint yağı ya da badem yağı
  • 1 su bardağı kadar sirke

Maydanoz maskesi hazırlanışı;

Öncelikle doğranmış maydanozlar ile yağ karıştırılır ve masaj dahilinde saç derisine sürülür. Masaj yapıldıktan sonra karışım saçlarda 30 dakika kadar bekletilir. Bu sürenin ardından saçlar karışımdan arındırılmak için 2 ya da 3 litre su içerisinde 1 bardak sirke ilave edilir ve bu şekilde saçlar durulanır. Sirke ağır kokuya sahip olduğu için rahatsız edici bir durum ortaya çıkabilir, ancak saçlar şampuanla yıkanacağı için kokunun sorun edilmesine gerek yoktur. Saçlar sirke ile durulanmasının ardından organik bir şampuanla yıkanmalıdır. Yıkamanın ardından saçlarınızı tamamen kurulmayın. Bir havlu ile ıslaklığını alın ve nemli bir şekilde saçlarınızı bırakın.

Maydanoz maskesi saçların temizlenmesinde ve aynı zamansa saç derisinin ve köklerinin beslenmesinde etkilidir. Ayrıca saçların sağlıklı uzamasında maydanoz maskesinin önemli etkileri vardır.

Yağlı Saçlar İçin Doğal Maske Önerileri

Saçların yağdan arındırılmasında doğal maskeler oldukça etkili sonuçlar ön plana çıkarır. Yağlı saçlardan kurtulmak için dikkat edilmesi gereken maskelerin gereken şekilde uygulanmasıdır. Şimdi, yağlı saçlar için doğal maske önerilerine geçelim.

Yoğurt ve Yumurta Maskesi

Saçlarda meydana gelen yağların giderilmesinde ve kısa zaman içerisinde saçların eski haline kavuşmasında etkili bir maske önerisidir. Bunun yanında genetik nedenlerle yağlanan saçlar üzerinde olumlu etkiler gösterir.

Yoğurt ve yumurta maskesi için gerekli malzemeler;

  • 50 gram yağsız yoğurt
  • 1 adet yumurta

Yoğurt ve yumurta maskesinin hazırlanışı;

Yumurta ve yoğurt uygun bir kap içerisinde güzelce karıştırılır ve bunun ardından yıkanmış ve kurulanarak nemli olarak bırakılmış saçlara uygulanır. Saçlara uygulanan karışım yarım saat kadar saçlarda bekletilir ve yeteri kadar beklenmesinin ardından maske ılık su yardımıyla iyice temizlenir. Daha sonra saçlara uygun bir şampuan ile saçlar yıkanır ve iki hafta boyunca şampuan öncesinde kullanılması gereken bir maskedir.

Bal ve Yumurta Sarısı Maskesi

Bal ve yumurta sarısı maskesi yağlı saçlar üzerinde dikkat çekici etkiler meydana getiren doğal bir maske olarak karşımıza çıkar. Üstelik bu maske ile sadece saçlardaki yağlar değil, aynı zamanda saçlarda kaliteli bir görünüm ortaya çıkar. Maske ile saçlarda istenen sonuçların elde edilmesi için balın organik olanının seçilmesi gerekir. Organik kullanılarak hazırlanan maskeler daha faydalı olacaktır.

Bal ve yumurta maskesi için gerekli malzemeler;

  • Kısa saçlar için 1, uzun saçlar için 2 adet yumurta sarısı
  • 2 çay kaşığı kadar bal (organik bal tavsiye edilir)

Bal ve yumurta maskesinin hazırlanışı;

İlk olarak yumurta ve bal uygun bir kap içerisinde yumurta sarısı köpürünceye kadar karıştırılır. Bunun ardından elde edilen karışım parmak uçları yardımıyla masaj yapılarak saç derisine uygulanır. Ayrıca saçların diplerinden uçlarına kadar da karışımın uygulanması ihmal edilmemelidir. Bu şekilde 30 dakika kadar saç derisinde ve saçlarda bekletilen karışım, yeteri kadar beklenmesinin ardından şampuan ile saçlardan arındırılır.

Saçların maskeden arındırılmasından sonra saç derisinin de aynı işlemden geçmesi gerekir. Bunun için saç derisinin limonlu su ile durulanması yeterlidir. Yaklaşık olarak 4 litre kadar su içerisine 2 adet limon sıkılır. Saçların limonlu su ile durulanmasının ardından tekrar şampuan ile yıkanmasına ihtiyaç yoktur. Son olarak limonlu su ile saçlarınızı yıkadığınızda saç renginizin birkaç ton kadar açılmaması için güneşe çıkmamanız tavsiye edilir.

yağlı saçlarla mücadele

Karbonat ve Sirke Maskesi

Karbonat son yıllarda cilt maskelerinin de vazgeçilmez ürünlerinden biri olmuştur. Cildin yanı sıra saçlar üzerinde de önemli etkiler meydana getiren karbonat, saç derisinin PH dengesini ayaralar. Haftada bir defa maskenin uygulanması ile saçların aşırı yağ üretiminin önüne geçmek mümkündür.

Karbonat ve sirke maskesi için gerekli malzemeler;

  • 4 yemek kaşığı kadar karbonat
  • Yarım su bardağı kadar sirke

Karbonat ve sirke maskesi hazırlanışı;

Uygun bir kap içerisinde karbonat ve su macun kıvamı alana kadar karıştırılır ve istenen kıvama gelince saç derisine bol bol sürülür. Saçlarda 10 dakika kadar bekletilen karışım, daha sonra ılık su ile durulanır. Durulama suyunun hazırlanmasında 2 ya da 3 litre kadar suya yarım bardak sirke ilave edilir. Bu şekilde saçlar bol su ile durulanır. Ayrıca durulama sonrası saçlarda sirke kokusu kalabilir, ancak saçlar kuruduktan sonra koku kendiliğinden gidecektir. Kokunun hemen çıkması için son olarak saçlar şampuan ile yıkanabilir.

Saçtaki Yağı Almak İçin Etkili Çözüm

Eğer saçlarınızda var olan yağlanmayı gidermek için maske yapacak zamanınız yoksa ve saçlarınız olması gerekenden yağlıysa sizlere oldukça pratik bir çözüm sunmak istiyoruz. Öncelikle bir tuzluk ya da biberlik içerisine biraz mısır unu koyun ve daha sonra saçlarınızın diplerine yemeğe tuz atarmış gibi dökün. Mısır unu saçlardaki yağı 5 dakika içerisinde alacaktır. 5 dakika saçlarda bekletilen mısır ununun daha sonra fırça yardımı ile saçlardan arındırılması ile yağların giderilmesinde etkili olacaktır. Bu uygulama ile saçlarınızdaki yağı hızlı ve pratik bir şekilde alabilir ve yağsız saçlar ile istediğiniz an dışarı çıkabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi sahibi olmak için kadın forumu adresini ziyaret edebilirsiniz.

amatör porno

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*