Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri Burada!

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri Burada Resim

Günümüzde kadınların pek çoğu yağlı saçlara sahiptir. Saç tipleri arasında bakımı zor olan yağlı saçlar, çoğu zaman kadınların istenmedik problemler yaşamasına neden olabilmektedir. Ancak her saç tipinde olduğu gibi yağlı saçlar için de yapılabilecek birtakım bakım yöntemleri bulunmaktadır. Yağlı saçlar için bakım önerileri arasında karşımıza birbirinden farklı uygulamalar çıkmaktadır. Bunları gelin daha yakından inceleyelim ve yağlı saçlara sahipseniz nasıl bakım yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde anlatalım.

Yağlı saçlar için bakım önerileri nelerdir?

Yağlı saçlara sahip olan kadınlar, saç bakımında çeşitli uygulamalardan yararlanmaktadır. Bunlar arasında yağlı saçlar için bakım yağları en çok tercih edilenler olmaktadır. Bunların yanı sıra doğal yöntemler de yine kadınların saçlarına uyguladığı bakım yöntemleridir. Her uygulama kendi içerisinde farklı özelliklere sahip olmakta ve yağlı saç tiplerinde etkili sonuçlar ön plana çıkarmaktadır.

Yağlı saçlar için limon şampuanı

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri Burada1 ResimLimon şampuanı için öncelikle 5 yemek kaşığı kadar ısırgan otu ince bir şekilde kıyılmakta ve ardından 1/2 litre soğuk suyla karıştırılmaktadır. Bir kap içerisinde kaynaya kadar bekletilen karışım, 15 dakika demlenmekte ve sonrasında süzülmektedir. Bunların yapılması ardından 1 tane limonun suyu sıkılmakta ve 2 yumurta sarısı da çalkalanmaktadır. Limon suyu, 5 damla kadar limon yağı ve yumurta sarısı 1 tatlı kaşığı bitkisel şampuana ilave edilerek karıştırılmaktadır. Son olarak ısırgan otu çayına eklenerek saçlar hazırlanan bu karışım ile yıkanmata ve ardından iyice durulanmaktadır. Yağlı saçların bakımında oldukça etkili olan limon şampuanı haftada 3 kez saçlara uygulanarak istenen sonuçlar ortaya koymaktadır.

Yağlı saçlar için yağ friksiyonu

Gerekli malzemeler;

– 12 damla bergamot yağı

– 13 damla lavanta yağı

– 50 ml jojoba yağı

Hazırlanışı;

Yağ friksiyonunun hazırlanışında ilk olarak yukarıda listelenen malzemeler karıştırılmaktadır. Ardından sıcak su banyosunda iyice saçlara yedirilmekte ve karışım saçlarda kısa bir süre bekletilmektedir. Yapılan uygulama saçların hissedilir derece hafiflemesine ve rahatlamasına olanak sağlamaktadır.

Yağlı saçlar için limon durulaması

Limon durulaması da yağlı saçlar için bakım önerileri arasında karşımıza çıkmaktadır. Karışımın hazırlanma safhasında ilk olarak 1 limon kabuğu ince şekilde rendelendikten sonra 1 tatlı kaşığı ince kıyılan ıhlamur ve yarım litre su ile karıştırılmaktadır. Karıştırılan malzemeler kaynama derecesine kadar bir kap içerisinde ısıtılmakta ve sonrasnda 10 dakika kadar demlemeye bırakılmaktadır. Demlemenin gerçekleşmesi ardından karışım süzülmektedir. Sonrasında 8 adet limon suyu süzülen karışım kavanoza aktarılmakta ve çalkalanmasının ardından 2 gün kadar beklenmektedir. 2 gün bekletilen karışım ile saçlar yıkanmakta ve durulama suyuna da kavanozda yer alan sıvının 8’de 1’i eklenmektedir. Bu şekilde saçların yıkanması ile etkili bir bakım gerçekleştirilmiş olmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*