Yağlı Cilt Temizliği

Yağlı Cilt Temizliği Resim

Yağlı cilt bakımı, cildin yağlandırmayan ürünler kullanılarak yapılmaktadır. Kullanılan ürünlerin cildi belirli ölçüde kurutması ve ph seviyesini dengelemesi gerekmektedir. Gerçekleştirilen bakım sırasında öncelik yağlı olan cildin daha fazlza yağlanmaması, hatta yağlanmanın giderilmesi üzerinedir. Bu nedenle bakım uygulamaları esnasında hassas davranmak ve düzenli bir bakım yapmak önemli bir husustur. Şimdi yağlı cilt temizliği nasıl yapılır? buna daha yakından bakalım ve bu konuda neler yapabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatmaya çalışalım.

Yağlı cilt temizliği nasıl yapılır?

Bakım uygulamalarında yapılması gerekenlerden biri temizleme köpüklerinin kullanılmasıdır. Çünkü temizleme köpüğü kullanlan cilt, yapılan makyaj ve kirin ciltten arındırılmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca yağlı cildin temizliği esnasında ciltteki fazla yağın emilmesi gerekmektedir. Bu nedenle cilt yıkanmasının ardından tonik silme işlemi yapılması etkili bir bakım uygulaması olmaktadır.

Yağlı Cilt Temizliği1 ResimDiğer yandan yağlı cilt bakım uygulamaları için uzmanlar içeriğinde salisilik asit içeren temizleyiciler önermektedir. Yağlı cilt yapısı için üretilen salisilik içerikli kremler cildin kurumasında istenen sonuçlar meydana getirmekte ve ciltte meydana gelen aşırı yağ salgılanmasının önüne geçmektedir. Ayrıca cildin kir ve makyajdan tam olarak arındırıldıktan sonra nemlendirici krem ile bakım yapılması tavsiye edilen bakım uygulamaları arasında yer almaktadır. Unutulmamalıdır ki yağlı ciltlerin bakımında da nemlendirici kremler kullanılabilir. Yağlı cildiğin temizliği için nemlendirici ürünlerin kullanılması yanlış bir uygulama değildir. Kullanılan kremin yağ oranının az olmasına dikkat edilmesi yeterlidir. Bunların yanı sıra likit ve su bazlı kremler özellikle yağlı ciltler için uygun krem türlerinden biri olmaktadır.

Yağlı cilt bakımı bitkisel kür

Gerekli malzemeler

– İdeal bir kapta sıcak su

– 1 avuç kadar papatya kurusu

Hazırlanışı

Öncelikle papatyalar kaptaki suyun içerisine atılmakta ve demlenmesi beklenmektedir. 10 dakika kadar sonra papatyalar sudan süzülmekte ve ardından bir havlu alınarak suya batırılmaktadır. Suyu çeken havlu ile yüz yumuşak dokunuşlarla silinmekte ve yapıla işlem 3 dakika kadar devam ettirilmektedir. Yağlı cilt bakımı bitkisel kür uygulaması cildin yumuşamasını ve mevcut toksinlerden kurtulmasını sağlamaktadır. Bunun yanında cildi nemlendiren uygulamanın haftada 1 ya da 2 kez uygulanması tavsiye edilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*