Vücut tipinize uygun gelinlik önerileri

Evlilik, genç kızların hayallerini süslemektedir. Ancak düğün hazırlıkları hem gelin hem damat için oldukça stresli bir süreç olmaktadır. Özellikle gelinlerin kusursuz görünecekleri bir gelinlik erkeklerin ise damatlık seçmeleri gerekmektedir. Hayatlarındaki en özel anı yaşayacaklarından bu noktada her şeyin mükemmel olması istenmektedir. Özellikle kadınlarda gelinlik seçimi çok zorlu gerçekleşmektedir. Gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta fiziğinize uygun gelinlik seçmenizdir. Çünkü her beğenilen gelinlik size göre uygun gelinlik olmayabilir. İdeal gelinlik mevcut kusurlarınızı kapatmalıdır. Eğer yanlış bir gelinlik seçerseniz mevcut fiziğinizi bile daha kötü bir görünüme sokabilirsiniz. Bu yüzden vücut tipinizi iyi tanıyarak gelinlik seçimi yapmalısınız.

Armut tipine sahip kadınlar için gelinlik önerileri:

Armut tipli kadınlar daha çok basen bölgesinde sorun yaşamaktadırlar. Bu konuda basendeki fazlalıkları kapatmak onların tercihine bağlıdır. Ancak çok belirgin bir kusur varsa bu noktada doğru gelinlik seçimiyle kusursuz bir görünüme ulaşmanız mümkündür. Eğer basenlerinizden şikayetçiyseniz kabarık etekli gelinlik modellerini tercih ederek siz de muhteşem görünebilirsiniz. Özellikle bel altından kabarmaya başlayan prenses model gelinlikler belinizin inceliğinin de ortaya çıkmasını sağlayacak ve sizi hayallerinizdeki görünüme ulaştıracaktır. Bunların yanında bu vücut tipine sahip kişiler tarafından giyilmesi tavsiye edilmeyen gelinlikler de bulunmaktadır. Balık model gelinlikler basenlerinizi ön plana çıkaracağından bu model gelinlikler eğer basenlerinizdeki fazlalık sizi rahatsız ediyorsa tercih edilmemelidir.

Elma tipine sahip kadınlar için gelinlik önerileri:

Elma tipli kadınlar bel bölgeleri kalın aynı zamanda üst bedenleri büyük olan kişilerdir. Böyle vücut tipine sahip kadınlar için en uygun seçim A kesim gelinlik modelleri olacaktır. Göğüs kısmı için ise V yakalı bir gelinlik hoş bir görünüm sağlayacaktır. Büyük göğüs beden ölçüsüne sahip kadınlar için straplez gelinlikler hem rahatlık hem görünüm açısından tavsiye edilmemektedir. Yırtmaçlı gelinlik modelleri de günümüzde elma tipli kadınlar tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Yine elma vücut tipine sahip kadınların da kaçınması gereken bazı gelinlik modelleri bulunmaktadır. Balon etekler, likralı saten kumaşlardan, kuyruklu yapışan model gelinlikleri tercih etmeleri tavsiye edilmemektedir.

Kum saati tipine sahip kadınlar için gelinlik önerileri:

Bu kişiler genel olarak her model gelinliği giyebilecek fiziğe sahiptirler. Manken fiziği olarak da adlandırılan fizik için günümüzde balık etekli gelinlikler piyasaya çıkarılmıştır. Bariz bir kusur yoksa genellikle tercih edilen gelinlikler bunlardır. Kum saatinin belirgin özelliği olan ince bel de balık gelinliklerde ön plana çıkarılan bir noktadır.

Dikdörtgen vücut tipine sahip kadınlar için gelinlik önerileri:

Dikdörtgen vücut tipli kadınlar daha çok omuz ve sırt dekoltelerini ön plana çıkarmalıdırlar. Bunun için sırtta mevcut V açıklık veya diğer dekolte modelleri oldukça şık bir görünüm yaratacaktır. Büyük göğüslü kadınların straplez model tercih etmeleri tavsiye edilmemektedir. Askılı giyilen gelinliklerde tercih edilen topuz saç modeli çok hoş bir görünüm yaratmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!