Vazelinin Faydaları Nelerdir?

Vazelinin Faydaları Nelerdir Resim

Vazelin birçok farkı konuda kadınlara kolaylık sağlayan bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Sayısız faydası ile birbirinden farklı uygulamalarda kullanılan vazelin, istenmeyen problemlerin kısa sürede üstesinden gelmektedir. Şimdi vazelinin faydaları nelerdir? bunlara daha yakından göz atalım ve vazelini hangi durumlarda kullanabileceğiniz açıklamaya çalışalım.

Vazelinin faydaları nelerdir?

Vazelin cildin korunmasında oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Ayrıca cildi her açıdan destekleyen ürün, düzenli bir şekilde kullanıldığında ciltte yaşanan problemlerin üstesinden gelebilmektedir. Vazelinin yararları nelerdir? gelin daha yakından inceleyelim.

– Cildin nem ihtiyacını karşılama konusunda büyük bir önem arz eden vazelin, ılık suyla alınan banyolardan sonra cilde yumuşak hareketler ile uygulanabilir. Masaj dahilinde yapılan uygulamalar cildin neme doymasına olanak sağlar.

Vazelinin Faydaları Nelerdir1 Resim– Yumuşak ellere sahip olunmasını sağlayan vazelin, haftada 1 ya da 2 kez olmak kaydıyla ılık süt beraberinde ellere uygulanabilir. Ellerin yumuşaması ve nemli bir hale gelmesi adına önemlidir.

Yürüyüş yapan kadınların yürüyüşe başlamadan önce ayaklarına vazelin uygulaması tavsiye edilir. Çünkü yürüyüş sonunda ayaklar istenen bir şekilde beslenmiş ve rahatlamış olacaktır.

– Ayrıca ayakları sık sık kuruyan kadınların da vazelin sürerek ayaklarında nemlenme meydana getirmesi mümkündür. Ancak vazelinin sürülmesi ardından pamuklu çorap giyilmesi gerekmektedir. Yine ayaklara vazelin uygulamasını yatarken yapmak daha etkili bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygulama sırasında çorapların parmaklarının kesilmesine ve bu şekilde ayakların hava almasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

– Nasırlar için de etkili olan vazelin, ayakların belirli bir süre ılık su içerisinde bekletilmesi ardından masaj dahilinde ayaklara uygulanmaktadır. Bu şekilde nasırlar yumuşayacak ve rahatlama meydana gelecektir.

Vazelinin cilt bakımından başka faydaları da bulunmaktadır. Hemen her uygulama da kadınlara kolaylık sağlayan vazelin, doğru bir şekilde kullanıldığında etkili sonuçların ortaya çıkmasına olanak sağlamaktadır.

Çıkmayan yüzüklere

Kadınlar bazen yüzüklerini parmaklarından çıkarma konusunda sıkıntı yaşayabilmektedir. Çıkmayan yüzük aynı zamanda acı vermektedir. Ancak vazelinin faydaları arasında yüzüklerin rahat bir şekilde çıkarılabilmesi de yer almaktadır. Parmağa belirli öçüde sürülen vazelin, yüzüğün parmakta kaymasını ve daha rahat bir şekilde çıkmasını sağlar.

Ellerin çatlaması için

Vazelin, ellerde ve ayaklarda oluşan çatlaklar için oldukça etkili bir kremdir. Uyumaya gitmeden hemen önce sıcak suda yıkanan el ve ayaklara vazelin uygulaması yapılması çatlamaların önüne geçilmesine olanak sağlayacaktır. Sabah uyanıldığı anda ellerin ve ayakların yumuşadığını görmek mümkündür.

Boya lekelerini giderin!

Saçların boyanması ardından boyun ya da alın gibi kısımlara bulaşan boyayı önlemek için vazelin etkili bir üründür. Boyama işlemine başlamadan önce boya bulaşacak kısımlara yoğun bir şekilde vazelin uygulanması gerekmektedir. Ayrıca vazelinin saç diplerine kadar sürülmesi önemlidir. Çünkü boyanın akmasını engelleyecek olan vazelin, istenmeyen boyama lekelerinin önüne geçecektir.

Bebek şampuanı yerine vazelin!

Bebekleri yıkarken kullanılan bebe şampuanının bitmesi halinde tercih edilen diğer şampuanın gözleri yakmaması için kaşara vazelin sürülmesi şampuanın akmasını ve bebeklerin gözlerin yanmasını engeller. Bol miktarda sürüldüğünde şampuanın gözlere ulaşmasını önleyen vazelin, bu tür durumlar için biçilmiş kaftandır.

Deri ceketleri yenilemek için

Eğer deri ceketler eskisi kadar parlak görünmüyorsa bunun için yapılması gereken uygulama basittir. Ceketlere baştan sona kadar vazelin uygulamak ve fazlasını pamukla almak ceketin daha parlak bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır. Bunun yanında ceket daha yumuşak bir yapıya bürünecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*