Uzun Kuyruklu Mini Abiye Modelleri

Güzel yaz gecelerinin en güzel kıyafetlerinden biri olan kuyruklu abiye modelleri en güzel tasarımlarla kadınların beğenisine sunulmaktadır. Uzun kuyruklu mini abiyeler ise kadınların kuyruklu modellerdeki tercihleri arasında gözde tasarımlardandır. Bu abiye modellere gösterilen özen ve seçicilik belki hiçbir abiye modelinde görülmez. Farklı abiye modelleri arasında, tasarımındaki farklılık ve duruşundaki güzellik uzun kuyruklu minilerin seçim nedenlerini oluşturmaktadır. Şimdi kendinden emin bu tasarıma biraz daha yakından bakalım.

Uzun kuyruklu mini abiye modelleri nelerdir?

Uzun kuyruklu abiyeleri askılı ve straplez modeller olarak ikiye ayırabiliriz. Askılı modellerde ise tek ve iki askılı modeller bulunmaktadır. Aynı zamanda ikili askılar kalın ve ip askılar olarak tasarlanmaktadır. Askılı modellerde bel kısmındaki kemerler, askılarda bulunan taş işlemler, derin göğüs dekolteleri gibi detaylar bulunmaktadır. Bu detaylar elbisenin görünümünde kişiye özel değişikler sağlayarak fonksiyonel olarak sunulmaktadır.

Straplez modellerde görüş kısmındaki taş işlemeler ve kabarık olağanüstü uzun etekler dikkat çeken unsurlar arasında yer almaktadır. Bununla birlikte straplez kuyruklu abiye elbise modelleri, koyu ve açık renklerin neredeyse tamamında parlak kumaşlardan üretilmektedir. Elbise üzerinde taş ve boncuklarla süslemeler yoksa mutlaka dekoratif süslemeler veya tüller kullanılarak elbiseye hava katılmaktadır.

Mini kuyruklu abiyelerdeki kuyruk boyları her bir modelde farklıdır. Kiminde uzun kiminde kısa kuyruklar bulunmaktadır. Uzun kuyruklu abiyeler tasarım olarak kısa kuyruklulardan daha ilgi çekicidir.  Ancak kullanım alanına göre tercih yapılması uygun olacaktır. Uzun kuyruklu abiyeler kalabalık ortamlarda kullanıldığında birtakım sıkıntılar oluşturabilir. Uzun kuyrukluların daha sakin ve insan yoğunluğunun fazla olmadığı hareketi az kapalı mekanlarda kullanılması önerilmektedir. Tasarımı itibariyle açık mekanlarda kullanıma uygun uzun kuyruklu abiyeler de bulunmaktadır. Koyu renklerin hakim olduğu modeller kapalı, daha renkli modeller ise açık mekânlarda tercih edilebilir. Tabi bu durum tercihe göre değişebilir.

Uzun kuyruklu abiyelerle kullanılacak ayakkabıların seçiminde farklı seçenekler sunulmaktadır. Fakat modacılar tarafından uzun kuyruklu abiyelerde açık ayakkabıların tercih edilmesi önerilir. Uzun topuklu ipli veya ince şeritlerle oluşturulmuş ayakkabılar tercih edilebilir. Bu modellerin seçimini şu şekilde açıklayabiliriz:

  • Uzun topuklu ayakkabılar mini modelde yukarıdan aşağıya doğru uzanan bacağın daha uzun görünmesini sağlar,
  • Açık ayakkabı modelleri alt taraftaki görüntünün ayaklarla sonlanmasını sağlayarak daha hoş bir görüntü ortaya çıkarır,
  • Elbisenin duruşunu uzun topuklu ayakkabı modelleri daha iyi gösterir.
  • Boy sorunu olanlar için topuklu ayakkabılar her zaman için iyidir.

Eğer topuklu ayakkabı giymek istenmiyorsa veya ortama uygun değilse kısa topuklu veya topuksuz açık ayakkabılar veya babet tarzı ayakkabı modelleri de tercih edilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*