Uzun Kuyruk Gelinlik Modelleri

Gelinlik modellerinde son yıllarda aranan farklılıklar aslında standart modellere ufak tefek eklenen yeniliklerle veya faklı özelliklerle sağlanabilmektedir. Bunlardan biri olarak gösterilebilecek olan uzun kuyruklu gelinlik modelleri neredeyse tüm gelinlik modellerinin etek kısımlarının daha uzun bırakılmasıyla ortaya çıkarılan gelinlik modelidir. Balık etek gelinliklerden kabarık etekli gelinliklere kadar birçok farklı gelinlik modeline uygulanabilecek bu tasarım kendi çizgisini oluşturarak yeni bir gelinlik modelinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Düğün moda sektörüne yeni bir ürün daha kazandırılmıştır. Şimdi bu modelin farklı tasarımlarına ve nerelerde kullanılabileceğine biraz daha yakından bakalım.

Uzun kuyruklu gelinlik modelleri nelerdir?

Uzun kuyruklu elbise modasından esinlenerek ortaya konulan uzun kuyruklu gelinlik tasarımları, önce elbise modellerinde denenen özelliklerin sonra nişanlıklarda ve gelinliklerde görülmesiyle ortaya çıkarılan gelinlik modellerine güzel bir örnek oluşturabilir. Bunun tam tersini söylemek de tabi ki mümkündür. Uzun kuyruklar ilk gelinliklerde görülmüş daha sonra nişanlık ve diğer abiyelere de sıçramıştır. Ancak klasik gelinlik tasarımlarından sıkılmış gibi görünen modacılar, son yıllarda abiye elbiselerden ve klasik gelinliklerden aldıkları özellikleri harmanlayarak hem elbiselere hem de gelinliklere veya nişanlıklara uygulamışlardır. Bunun en iyi örneğini balık etekli uzun kuyruklu gelinlik modellerinde görmekteyiz. Aynı zamanda bu örneğe ek olarak kabarık etekli gelinlik modellerine uzun kuyrukların eklenmesi ile tasarlanan modeller verilebilir.

Uzun kuyruklu tasarımlarda gelinlikler sade görünümden uzaktırlar. Görünümü beslemek amacı ile uzun duvaklarla süslenen modeller de bulunmaktadır. Tasarlanan gelinlik modeli oldukça sade olsa da uzun kuyrukların eklenmesiyle sıra dışı bir hal kazanmaktadır. Uzun kuyruklu modellerdeki tül ve dantel işlemler her neredeyse her gelinlik modelinde olduğu gibi bu modellerde de vazgeçilmezler arasındadır.

Uzun kuyruklu olarak tasarlanan gelinlik modellerinde kuyruk kısımları dikkatleri çektiği için ilginç kuyruk tasarımları görmek mümkündür. Uzun kuyruklu gelinlikler için farklı desenler ve şekiller özel olarak hazırlanarak kuyruk kısımlarına işlenmektedir. Ayrıca uzun kuyruk boyunca uzanan nakışlar ve işlemlerle süslenmiş kuyruklar bu gelinlik modelinin karakteristik bir özellik kazansını sağlamaktadır.

Uzun kuyruk olarak tasarlanan gelinlik modellerini fazlaca hareketli olmayan daha sakin düğün törenlerinde tercih etmek uygun olacaktır. Hareketli geçeceği belli olan düğün törenlerinde bu tarz gelinlik modelleri hareketi kısıtlayacağı için düğünün konseptine uymaz.

6 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*