Uzun Gece Elbise Modelleri

Gece elbiseleri genel olarak uzun etekli olarak tasarlanmaktadır. Her ne kadar mini gece elbiseleri ilgiyi daha fazla toplasa da gece kıyafetleri genellikle uzun etekli modellerden tercih edilmektedir. Bunun nedeni uzun etekli elbise modellerinin gece kullanıma daha uygun olmasıdır. Uzun gece elbiseleri neredeyse her türlü ortamda tercih edilebilir. Bu elbise modellerinin açık hava toplantılarından tutun da kapalı mekanlardaki her önem derecesine sahip davetlere varana kadar oldukça geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır.

Uzun gece elbisesi seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Uzun gece elbiselerini hangi ortamda giyilecekse o ortama uygun seçmekte yarar vardır. Eğer riske girmek istemiyorsanız her tür davetler için siyah sade bir uzun etekli gece elbisesi tercih edebilirsiniz. Bu tarz modeller kişinin davete ne kadar önem verdiğini temsil etmesi açısından önemlidir. Aynı zamanda siyah evrensel bir renk olduğu için davetin mahiyetiyle ilgili uyum sorunu da ortadan kalmış olacaktır. Zaten gece kıyafetleri içinde en çok ilgi çeken modeller siyah tasarımlardır.

Siyah renk elbiseler dışında mavi, lacivert gibi koyu renkler ile bu renklerin siyah renkle birlikte kullanıldığı modeller oldukça ilgi gören tasarımlar arasında yer almaktadır. Diğer dikkat çekenlerden biri de gri ve krem renginin birlikte kullanıldığı modellerdir. Eğer uzun bir gece kıyafetiyle ön plana çıkmak isterseniz gece mavisi renginde taşlarla süslenmiş ışıl ışıl bir gece elbisesini tercih edebilirsiniz. Bunun yanında davetin samimi bir ortamda olması söz konusu ise pembe renk gibi daha açık tonlarda renklerin kullanıldığı modelleri tercih etmek söz konusu olabilir. Kırmızının farklı tonları, sarı, eflatun gibi renkler de daha samimi gece toplantılarında tercih edilebilir.

Gece kıyafetlerinde uzun elbise tercihi en sık görülen tercihlerdendir. Ancak her uzun etekli elbise modelleri gece kullanım için uygundur denilemez. Bazı modellerin taşıdığı çizgiler onların daha çok günlük kullanım için doğru olacağı anlamına gelmektedir.

Gece elbisesinin çizgilerinde dekolteler, askılı modeller ve yırtmaç gibi detaylar daha farklı işlenmektedir.  Örneğin günlük kullanım uzun etekli bir elbise modelinde balık etek tercihi pek görülmez. Ya da günlük kullanım için tasarlanmış modellerde elbise üzerine konulmuş büyük şekillere rastlanılmaz. Günlük kullanım elbiseler daha sade ve farklı detaylardan daha uzaktır. Gece elbiseleri ise etek kısmında veya üst kısımda mutlaka farklılık içeren detaylar barındırmaktadır. Böylece gece davetleri için özel tasarım elbiseler ortaya konmuş olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*