Uzun etekli kombin önerileri

Yaz aylarının habercisi sıcak bahar günleri geldi. Uzun ve yorucu bir kışın ardından birbirinden güzel renklerde istediğimiz gibi üşümeden giyebileceğimiz kıyafetlerin sezonu açıldı. Geçen sezon olduğu gibi bu sezonda maksi boy etekler ve midi boy uzun etekler oldukça fazla vitrinlerde yerini almaya başladı. Siz de uzun eteğim var ama ona uygun kombini bir türlü yapamıyorum diyorsanız bu yazı tam size göredir. Artık uzun etekleri kombinlemek sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. O zaman gelsin uçuşan incecik kumaşlı uzun etekler.

1- yüksek belli salaş modeller

Rahat-Uzun-Etek-Modeli

Bu tarz modelleri genellikle günlük kullanımda kolsuz salaş atletlerle beraber kullanıyoruz. Bunun yanı sıra dar ve vücuda yapışan kolsuz atletler beraber de kullanılarak oldukça ince ve zarif bir görünüme kavuşabilirsiniz.

2- şifon çiçekli modeller

Uzun-Etek-Modelleri-Yazlık

Şifon ve çiçekli modeller en sık kullanılan modeller arasındadır. Özellikle şifon kumaşlı modeller çok kullanışlıdır. Gerek elbisesi gerekse de etekleriyle her ortama uyum sağlayabilen bir kumaştır. Şifon kumaşlı uzun eteklerinizi beraber kullandığınız üst giysisine göre hem şık davetlerde hem de günlük hayatta oldukça rahat kullanabilirsiniz. Örneğin dar ve parlak göbeği açıkta bırakan büstiyerlerle beraber kullanarak şık davetlerde göz alıcı bir görünüme kavuşabilmek artık sizin içi çocuk oyuncağıyken düz salaş pamuklu kumaşlı atletlerle beraber günlük kullanımda oldukça şık ve rahat bir görünüm elde edebilirsiniz.

3- pileli midi boy modeller

Sokak-Stili-Uzun-Etek-Modeli

Bu modellerin pastel tonları bu sezon tasarımcıların oldukça sık kullandığı modellerden biridir. Pilileri modele hem hareket hem de şıklık kazandıran bu modeller zaten yeterince hareketli bir görünümde olduğu için beyaz düz renkli hafif parlak kumaşlı atletlerle oldukça şık bir görünüm kazanarak hem işe hem de şık davetlere ve yemeklere gidebilirsiniz. Bunun haricinde daha pamuklu ve düz mat parlak olmayan modellerle beraber kullanımında işe günlük şıklığı yakalamış olursunuz.

4- tüllü modeller

Bahar-Stili-Uzun-Etek-Modeli

Bu modelleri günlük hayatta pek rahat kullanamasanız bile şık davetlerde önemli akşam yemeklerinde ve düğüne katılırken kullanırsanız oldukça sade ve şık bir görünüme kavuşursunuz. Bu model eteklerin deri ceketle beraber kullanımı hem çocuksu hem de asi bir görünüm kazandırarak oldukça tarz bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Şık gecelerde şık bir büstiyerle beraber kullanabilirsiniz. Fakat büstiyerinizin oldukça sade ve mat bir kumaş yapısında olması çok önemlidir. Sade dantel modelli büstiyerlerle de oldukça şık bir görünüm sağlayabilirsiniz.

5- balık modeller

Balık model uzun etekleri günlük hayatta kullanamazsınız fakat şık davetlerde sizi her zaman bir adım öne taşıyan bir modeldir. Özellikle deri ceketle yapılan kombinleri sizi maskülen bir şıklığa götürür. Fakat içine giydiğiniz bluz çok önemli bir parçadır. Bu noktada bluzunuzun oldukça sade minimalist detayları olmalı ve rengi ne mat ne de çok parlak olmalıdır. Ne çok günlük ne de çok abartılı bluzlardan kaçınmalısınız.

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*