Uzun Abiye Elbise Modelleri

Uzun abiye elbiseler her kadının giymek isteyeceği elbiselerdendir. Uzun etekli abiye elbise modelleri çok farklı model ve tasarımlarla kadınların tercihine erkeklerin ise beğenisine sunulmaktadır. Tasarım itibariyle cıvıl cıvıl modellerin yanı sıra oldukça ağır görünüme sahip modeller de bulunmaktadır. Bu modeller arasından her mekana ve her ortama uygun abiye elbise modelleri rahatlıkla bulunabilir.

Uzun etekli abiye modelleri nelerdir?

Abiye denince genel olarak akla uzun etekli abiye modelleri gelmektedir. Uzun abiye modelleri çoğu kadının abiye tercihi arasında yer alan modellerdendir. Kadınların abiye elbiseleri tercih etmesinin en başta gelen sebebi her ortama uygun elbiseleri abiye modelleri içinden bulunabilir olmasıdır. Böylece abiye elbiselere olan ilgi her sezon hiç azalmadan devam etmektedir.

Bu senenin abiye modelleri içinde yine çok canlı renklere ve farklı tasarımlara sahip abiye modelleri bulunmaktadır. Beyaz, eflatun, kırmızı, turkuaz ve daha birçok canlı renk bu yılın uzun abiye elbiseler için tercih edilen renkler arasında yer almaktadır. Bunların yanında siyah, lacivert gibi renkler de daha ağır görünümü sağlamak adına abiyelerde tercih edilen renklerdendir.

Uzun abiyelerde farklı etek şekilleri dikkatleri çekmektedir. Bazı modellerde balık etek tarzı görülürken bazılarında ise alt kısmı kabarık etekler tercih edilmiştir. Kimi modellerde aşağı doğru düz bir şekilde sarkan eteğe yırtmaç yapılarak modelin görünümü kuvvetlendirilmiştir.

Uzun etek abiyelerde en çok dikkatleri çekenlerden biri de modellerin genel olarak straplez veya tek askı olarak tasarlanmasıdır. Bu şekilde tasarlanmış modellerin dışında çift askılı uzun abiye modellerine tasarımda çok fazla yer verilmemektedir. Geçmiş yılların aksine tek askılı ve straplez modellerin dikkat çeken bir başka özelliği de derin sırt ve göğüs dekolteleridir. Ayrıca tül detaylarla şekillendirilen elbise modelleri ayrı bir çekiciliğe bürünmektedir.

Uzun etek abiyeler ile birlikte daha çok küçük el çantaları kullanılmaktadır. Kullanılan çantalar daha çok elbise üzerinde taş süslemeler varsa onlara veya kullanılan ayakkabıya uygun olarak seçilir. Çantaların dışında bileklik ve küpeler de uzun etek abiyelerde tercih edilen diğer ayrıntılardandır. Ayakkabı olarak ise günlük kullanıma uygun uzun abiye modellerinde babet veya kısa topuklu ayakkabılar kullanılırken gece yemeklerine veya özel davetlere uygun uzun abiyelerde ise uzun topuklu açık veya kapalı ayakkabılar tercih edilebilir. Her yönüyle tüm kadınların kullanımına uygun bu elbiseler daha uzun yıllar kadınların gözde elbise modelleri arasında yer almaya aday modellerdir.

5 yorum

  1. yakında kardeşimin nişan töreni var bunun için uzun abiye modelleri ilgimi çekiyor.büyük ihtimal bu modellerden seçeceğim 1.90 boyum var 70 kiloyum bana uygun tavsiyeleriniz varsa duymak isterim?

  2. uzun abiye elbise modelleri ile kombin yapmak çok zordur… uzun abiye elbiselerle daha klasik bir görünüme sahip olursunuz. sizlerde yeni uzun abiye elbise modellerine sahip olmak istiyorsanız nasıl kombin yapılır öğrenmek istiyorsanız? bize siteden ulaşabilirsiniz

  3. verdiğiniz bilgiler için öncelikle teşekkür ederim . benim çoğu merak ettiğim kombin seçeneklerini bize sunmuşsunuz. bu arada bu resimdeki elbiselere söz söylemeden geçmeyeceğim 🙂 abiye modelleri gerçekten muhteşem bir görüntüye sahipler…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*