Uyumadan önce güzellik ve bakım

Uykuya dalmadan önce, birkaç uygulama ile rahatlığı yaşayabilirsiniz. Rahatlık ve ferah bir uyku için, uygulamanız gereken bazı ritüeller şunlardır.

İşte uykuya dalmadan önce sizlere sağlık ve huzur sunabilecek 8 ana madde.

Cildinizi sabunla yıkayın

Cilt-Bakiminda-Yapilan-7-Yanlis-Hareket1

Cilt tipine göre elbette ki yöntemler farklı olsa da, cilt tipiniz nasıl olursa olsun, su ve sabun ile gece uyumadan önce cildinizi yıkamanız, sizlere hem daha yağsız bir cilt hem de ferahlık sunacaktır. Serinlik için soğuk su tercih edebilirsiniz. Sıcak su yerine, ılık ya da soğuk su uygulamaları, kan akışınızı hızlandırırken, cildinize daha fazla taze bir görünüm sunmakta yardımcı olacaktır. Bu sebepten dolayı sıcak su yerine soğuk su tercih edebilirsiniz. Kış aylarında ise daha çok ılık su tercih edilebilir.

Ilık sudan sonra soğuk su uygulaması

ciltbakimi5

Aslında ilk olarak, ılık su ile yıkamanız iyi olabilir. Daha sonrasında soğuk su uygulaması da gerçekleştirilebilir. Genel olarak soğuk suyun cildinizi sıkılaştırma da etkisi büyüktür. Daha sıkı ve taze ciltler için tercih edebilirsiniz.

Temiz bir havlu ile kurulayın

Sabun ve bol su ile yıkadığınız yüzünüzü kuru ve temiz bir havlu ile kurulamanız gerekmektedir. Kurulama işlemi yapılırken, hafif baskılar daha iyi olacaktır. Nazik ve ufak hareketler ile yüzünüzü kurulayınız. Sert dokunuşlarda tahriş sorunları ortaya çıkacağından dikkat edebilirsiniz.

Nemlendirici ürünler kullanmalısınız

Her ne kadar yağlı ciltlere sahip olan bireyler, nemlendirici kullanmaktan çekinseler de, hem kuru hem de yağlı ciltler için, yüz yıkandıktan ve yağdan arındırıldıktan sonra neme ihtiyaç duyacaktır. Böylelikle her iki cilt tipine de sahip olsanız, nemlendirici kullanımı önemlidir. Elbette ki nemlendirici seçiminde, kuru ve yağlı ciltlere uygun içeriklerden tercih etmek her zaman önemli olacaktır. Bu seçimin yanı sıra, doğal yağlarda, sizlerin cildinizi yumuşatmakta etkili bir rol oynamaktadır. Fakat her ne olursa olsun, hassas ciltlere sahip olan kişiler, bir dermatolog uzmanından destek alması gerekebilecektir.

Peeling uygulaması

Cildiniz gün boyu, şehrin havası ve diğer dış etkenlerden etkilenmektedir. Tüm bu dış etkenlerden peeling uygulaması ile kurtularak, rahatlamanız mümkün olacaktır. Daha rahat bir uyku için, bahsettiğimiz bu uygulamalar, önerilenler arasında yer alıyor.

Su tüketimi

Gün boyu tüketmeniz gereken su, elbette ki gece de sizlere etkili bir yardımcı olacaktır. Fakat uykuya dalmadan hemen önce içmek yerine, birkaç dakika önce su tüketimi önemlidir. Suyun tamamen inmesine dikkat edin. Gece yatmadan önce içilen su vücuda pek çok fayda sunabilecektir. Cildiniz için de su tüketimi oldukça iyi bir yere sahip olurken, gün boyu tüketimler, olduğunda fazla olması gerekmektedir. Fazla kilolarınızdan kurtulabilmek ve kalori yakabilmek, cilt güzelliklerinde sizlere imkânlar sunacaktır. Bu da şüphesiz ki yatmadan önce su tüketimini işaret etmektedir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!