Ütüleme Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon uygulamaları ile uzun yıllar tüylerden kurtulmak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür. Lazerle uygulana epilasyon yöntemleri arasında önemli bir konumda yer alan ütüleme epilasyon, uygulama esnasında oldukça düşük oranda acı hissedilmesine yardımcı olmaktadır. Peki, ütüleme epilasyon nedir? detaylı bir şekil bakalım.

Ütüleme epilasyon nedir ve nasıl yapılır?

Lazer epilasyon yöntemleri arasında en gelişmiş epilasyon uygulamalarından biri ütüleme epilasyondur. Güvenli ve oldukça hızlı bir şekilde yapılan işlemler sırasında hasta ağrı hissetmez. Tabi ağrı duyulmamasının çeşitli nedenleri vardır. Bunun nedeni işlem sırasında özel bir sistem kullanılması olmaktadır. Uygulama yapılacak olan bölgeye sık aralıklar ile ışın gönderilir ve bu şekilde ısınan kıl kökleri yapılan işlemlere daha hızlı cevap vermektedir.

Diğer yandan ütüleme epilasyon yöntemi içerisinde acının hissedilmemesinin nedeni epilasyon aletinin ucundaki ısıyı soğutacak bir sistemin bulunmasıdır. Bu yöntem özellikle uygulama yapılan bölgelerde yanık izleri kalmasından korkan bayanlar için oldukça etkili bir epilasyon yöntemi olmaktadır.

Ütüleme epilasyon nasıl yapılır?

utuleme-epilasyon-nedir-nasil-yapilir1 resimBu epilasyon yöntemi içerisinde öncelikle uygulama alanı belirlenir ve ardından belirlenen alana lazer ışınları gönderilir. İlk seansın yapılmasından sonra ciltte gözle görülür farklar meydana gelmektedir. Ortalama 4 seans şeklinde yapılan uygulamalar ile tüyler tamemen yok edilir. Ayrıca sadece bir seansa girmiş olanlar dahi tüylerin belirli oranda yok olduğunu söylemektedir.

Ütüleme epilasyon yönteminde seans aralıkları 20 gün ya da 1 ay aralıklarında değişebilmektedir. Sürenin değişme nedeni cilt yapılarının farklı olmasıdır. Bazı ciltlerin hassas olması seans aralarında sürelerin değişim göstermesine neden olmaktadır.

Bunların yanı sıra ütüleme epilasyon sonrasında cildi koruyan kremlerle uygulama yapılan bölgelere bakım yapılmalıdır. Epilasyon işlemleri içerisinde acı ya da ağrı olmaması yanık riskini de ortadan kaldırmaktadır. Uygulamanın gebelerde ya da deri alerjisi olan bayanlarda kullanılması uygun görülmez. Ayrıca ciddi derecede hastalıkları olan sürekli ilaç kullananlar da ütüleme epilasyon yaptırmadan önce uzman bir doktorla görüşmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!