Üçgen Tipli Vücutlar için Gelinlikler

Üçgen Tipli Vücutlar için Gelinlikler Resimleri (30)

Elbise tasarımları özel günlerde giyilecek olanları göz önünde bulundurduğumuzda önemli bir iştir. Gelinlik modelleri gibi özel tasarımları hazırlarken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir. Moda tasarımcıları açısından bu nokta oldukça önemlidir. Her insanın vücut tipi farklı olacağı için gelinlik modellerini kişiye özel dikmek modacılar açısından en doğru yöntem olarak görülmektedir. Moda dünyasında uzun yıllar boyunca edinilen tecrübenin bir ürünü olarak karşımıza çıkan özel dikim gelinliklerin dikimi aşamasında en önemli mesele kişinin vücut tipinin iyi analiz edilerek belirlenmesidir. Özellikle üçgen tipli vücutlara özel gelinlik modelleri hazırlanırken dikim sırasında gösterilen özen daha fazla olmalıdır. Çünkü elbisenin vücuda tam olarak oturması ve vücudun diğer kısımlarıyla uyumlu görünmesi açısından bu kriterin sağlanması gerekmektedir.

Üçgen vücutlar için seçilecek gelinliklerde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bazen her şeyin zorlaştığı zamanlar gelir çatar. Gelinlik modeli beğenme arifesinde olan kadınların da durumu tam olarak budur aslında. Ancak işinde yetkin tasarımcılar sayesinde bu gibi zorlukların da üstesinden gelinir. Yıllarını ve emeklerini kıyafet tasarımına adayan moda tasarımcıları farklı vücut tipleri için geliştirmiş oldukları tasarımlarla her zaman adından söz ettirmişlerdir. Üçgen vücutlar için tasarlanan gelinlik modelleri de bu tasarımlar arasında yer almaktadır.

İşinde ustalaşmış uzman denilebilecek gelinlik tasarımcıları üçgen vücutlar için en çok straplez modelleri tasarlamışlardır. Üçgen vücudun en belirgin özelliği vücudun üst kısmının alt kısmından daha geniş olması ya da geniş omuzlu olunması şeklinde açıklanabilir. Straplez modellerde omuz kısımları gelinliğin dışında bırakılarak tasarlana modelin üst kısmın daha geniş olmasının önüne geçmektedir. Ayrıca fazla kabarık olmayan etek kısmı sayesinde vücudun dışarıdan dengeli bir şekilde görünmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda bu modellerdeki sırt dekoltesi yandan görünümü de düzene koymaktadır. Üçgen vücutlara özel gelinlikler için söylenebilecek başka bir özellikle kalp şeklinde göğüs dekoltelerinin yoğun olarak görülmesidir. Gelinlikteki bu özellik ile ön kısmın streplez üst kısımla daha bütün bir şekil almasını sağlanmış olmaktadır.

Üçgen vücutlara göre hazırlanan gelinlikler, bir kısmı balık etek olarak tasarlansa da genel olarak kabarık etekli modellerden oluşmaktadır. Bazı modacılara göre balık etek tasarımları daha sık denenmesi gereken modellerdendir. Günümüze bakıldığı zaman daha çok kabarık etekler dikkat çekmektedir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*