Tüy Dökücü Bitkiler Nelerdir?

 Tüy Dökücü Bitkiler Nelerdir?

Bitkilerin birçok konuda insanlar için yararları olduğu gibi tüy dökme konusunda faydalı olan bitkilerde mevcuttur. Bazı bayanlar tüylerin dökülmesi açısından sağlıklı ve doğal yöntemlerden yararlanır. Peki tüy dökücü bitkiler neler hangileridir bilmiyorsanız, bu yazımızda sizlere tüy dökme konusunda etkili bitkilerden bahsedeceğiz.

Tüy Dökücü Bitkiler Hangileridir?

Soğan

– Tüy köklerinin yanarak yok edilmesinde etkilidir. Soğan direkt olarak tüylerin üzerine uygulanmamalıdır. Öncelikle soğanı rende ile parçalamanız gerekir. Elde ettiğiniz parçaları suyu ile birlikte tüylerinizin üzerine sürebilirsiniz. Bu yöntem sonucunda tüylerin incelerek daha geç çıktığı gözlemlenmiştir.

Aslanpençesi

– Bu bitkiyi normal çay gibi tüketerek tüylerinizin dökülmesi konusunda faydalanmanız mümkündür. 1 bardak sıcak su içerisine 1 tutam aslanpençesi bitkisi koyarak demlendiğinde içebilirsiniz.

tuy-dokucu-bitkiler-nelerdir2 resimNane

– Nane de tüy dökücü bitkiler arasında önemli bir bitkidir. Tüy bulunan bölgeye sürülebildiği gibi ağızdan alınarak da ilgili konu üzerinde kendini belli eder. Yalnız naneyi kuru olarak değil yaş olarak kullanmalısınız. İnce ince doğranmış naneleri tüylerin alındığı bölgeye sürebilirsiniz. Diğer yöntem de naneyi yemektir.  2 hafta da bir bir tutam nane yemek tüylerinizin azalmasında etkildir.

Bakla

– Kıl köklerinin zayıflaması bakımından etkili olan baklanın kabuklarından faydalanmak gerekir. Bakla kabuklarını sıkarak elde edilen yarım çay bardağı su ilgili bölge üzerine sürülür. Kolay olması açısından pamukla sürebilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınızda tüylerin incelmiş  ve azalmış olduğunu göreceksiniz.

Limon

– Limon yapısında bulundurduğu asitlerden dolayı tüylerinizin eski hali gibi çıkmasını önler. Kıl köklerinin zayıflamasında etkili olan asit tüylerin incelmesi açısından etkilidir. Limonu tuz ile birlikte kullandığınızda ise tüylerinizin azalıp döküldüğünü göreceksiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın