Tülin Şahin Türk Kahvesi Maskesi Yapımı

Daha önce Türk kahvesi ile ilgili herhangi bir şekilde cilt maskesi duymamış olabilirsiniz, ancak Türk kahvesini içerisinde barındıran cilt maskeleri, cildin daha pürüzsüz olmasında ve sağlıklı bir yapıya kavuşmasında etkilidir. Bu nedenle Türk kahveli maskelerin uzmanlar tarafından dahi önerildiğini söylemek mümkündür. Tülin Şahin Türk kahvesi maskesi de bu maskelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Güzel ve etkili bir cilde sahip olmak için oldukça büyük bir önem arz eden bu maskeyi sizlere Tülin Şahin yorumu ile sunmak istiyoruz.

Türk kahvesi maskesi nasıl etkiler gösterir?

tulin-sahin-turk-kahvesi-maskesi-yapimi2 resimKahve içerisinde bulunan kafein, cilt için oldukça faydalı maddelerden biridir. Cildin kendini yenilemesine yardımcı olan kafein içerikli maskeler, ayrıca siyah noktaların azalmasında oldukça etkili bir görev üstlenir. Bunun yanında Tülin Şahin Türk kahvesi maskesi ile pürüzsüz bir cilt meydana getirmek ve yumuşak bir cilde sahip olmak her zaman için mümkündür. Bebeksi bir cilde sahip olmak Türk kahvesi maskesi ideal bir seçim olacaktır.

Tülin Şahin Türk kahvesi maskesi nasıl hazırlanır?

Gerekli malzemeler;

– 4 yemek kaşığı kadar Türk kahvesi tozu

– 4 yemek kaşığı kadar tatlandırıcı içermeyen kakao tozu

– 8 yemek kaşığı tam yağlı süt

– 2 yemek kaşığı bal (cilt yapısı kuruysa)

– 1 yemek kaşığı limon suyu (cilt yapısı yağlıysa)

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Tüm malzemeler yukarıda belirtilen ölçülerde cam bir kase içerisinde karıştırılır. Kuru cilde sahip olanlar bal ekleyecekleri için karıştırma işlemi kesinlikle tahta kaşıkla yapılmalıdır. Yağlı cilde sahip olanlar ve limon suyu ekleyecekler için tahta kaşık ile karıştırma zorunlu değildir. Hazırlanan karışım cilde uygulanmadan önce cilt temizlenmelidir. Cildin temizlenmesinin ardından karışım yedirilmek suretiyle cilde uygulanır ve kuruma gerçekleşene kadar beklenir. Karışım ciltte kuruduktan sonra hassas cilde sahip olanlar sıcağa yakın ılık su ile maskeyi ovalayarak kolayca temizleyebilir.

Türk kahvesi maskesi kaç günlük aralıklarla uygulanabilir?

Türk kahvesi maskesi uygulayacaklar eğer hassas bir cilt yapısına sahipse 10 günlük aralıklar uygulamalıdır. Bunun dışında kalan cilt yapıları için ortalama 3 günlük aralıklar ile uygulanması mümkündür.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!