Tülbent Kenarları Modelleri 2016 Örnekleri

Ana dolunun köylerinde en çok tercih edilen el işleri arasında yer alan tülbent kenarı modelleri, pek çok kadının ilgi gösterdiği el işleri olarak karşımıza çıkar. Ayrıca kadınların yaşadıkları duygu geçişlerini yani mutlu ve üzüntülü olduğu zamanlarını desenlerle dile getirmek için kullandıkları bir tür anlatım şeklidir. Eskiden sadece köylerde kullanılan bir el işi olmasına rağmen günümüzde moda dünyasında yerini almış ve bayanların ilgi odağı haline gelmiştir.

Başa takılan tülbent modelleri, ilk olarak eski dönemlerde bu gün Türkmenler diye tabir ettiğimiz eski Türklerin kökeni sayılan Türk boylarındaki kadınların geleneksel kıyafetlerini tamamlayan vazgeçilmez parçalarıydı. Günümüz Türkiye’sine gelene kadar ise genç kızların, özellikle yerel halkın bayanlarının kullandıkları en önemli kıyafetlerden olmuştur.

2016 Yılının En Özel Tülbent Kenarları

Tülbent kenarları, günümüzde pek çok kadının ilgi odağı haline geldi. Her sezon birbirinden farklı modelleri ile de meraklılarının dikkatini çekmeyi başarıyor. Tülbent kenarları, iğne, tığ, mekik gibi çeşitli tekniklerle yapılabiliyor.

Sizde renkli ve hareketli yazma kenarı modelleri arıyorsanız sizin için paylaştığımız 2016 model ve örneklere göz atmalısınız.

[wp_ad_camp_1]

Tülbent Kenarları Modelleri Resimleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!