Trend Gelinlik Modelleri 2014

Trend Gelinlik Modelleri 2014 Resimler (31)

Gelinlik modelleri, modacıların en hassas tasarımlarını çalıştıkları ürünler arasında yer almaktadır. Bu modellere her geçen sezon yeni modellerin katmasıyla çok geniş bir ürün yelpazesine sahip gelinlik modelleri kreasyonu çiftlerin beğenisine sunulmak üzere mağazalardaki yerini almaktadır. Oluşturulan modeller arasında her sezon mutlaka üretilen klasik tasarımlardan tutun da yeni geliştirilen tasarımlar ve daha birçok farklı model yer almaktadır. Bu senenin trend gelinlik modelleri arasından araştırmalar yapıp sizlere bu yazıda sunmak da mutlaka işlenmesi gereken bir konu olarak gördüğümüz için bu makale sizlere sunulmaktadır.

Bu yılın trend gelinlik modelleri nelerdi?

Modern zamanda çok hızlı şekilde çıkan farklı tasarımlar herkesin ilgisini çekmektedir. Bu tasarımlar arsından en olumlu sonuçlananlar yoluna devam ederken fazla ilgi görmeyen tasarımlar da gelecek seneye ya değiştirilerek aktarılmakta ya da üzerinde çalışma yapılmaktan vazgeçilmektedir. Böylece gelinlik modelleri trend tasarımları ortaya çıkmaktadır.

Son yılların en çok tutulan modası olan doğal ve sade modeller gelinlik modellerinde de kendini göstermektedir. Artık gelinlik tasarımları kabarık eteklerden ve gösterişli süslemelerden yavaş yavaş sıyrılarak daha sade bir görünüme bürünmektedir. Hatta bazı gelinlik modelleri neredeyse abiye görünümüne kavuşmuştur. Sadeleşmeden sonra gelinlik modellerini farklı bir başkalaşım süreci beklemektedir. Günümüzde artık gelinlik modellerini ilgi çekici hale getirebilmek için dantel tasarımlar, balık etek gibi farklı model tarzları ve daha birçok yöntem kullanılmaktadır. Gelinlik modellerinde trend modası oluşturmak adına birçok farklı model denemeleri de yapılmaktadır. Bu denemelerden olumlu sonuç alınan modeller üzerinde ufak değişiklikler yapılarak gelecek sezon için yenilenmiş modeller hazırlanmaktadır.

Bu senenin trend tasarımları arasında dantel gelinlik modelleri en üst sıralarda yer almaktadır. Bunun yanında balık etek gelinlik modelleri ve straplez modeller oldukça ilgi gören diğer modellerdendir. Son yılların kabarık etekli gelinliklerinin etek kısımlarındaki ilginç katlama sanatları gelin adaylarının en çok ilgi gösterdiği etek modelleri arasında yer almaktadır. Eğer çiftler kabarık etek gelinlikler düşünürlerse büyük oranda tercihleri etek kısımları bu etek tasarımına sahip gelinliklerden yana kullanmaktadır.

Düz modelleri ise hareketlendirmek adına büyük simgeler tasarlanarak gelinliğin ya bel kısmına veya askılar üzerine işlemesi yapılmaktadır. Aynı zamanda düz etekli modellerde de işlemelerle model hareketlendirilmektedir. Bunun yanında ilginç duvak tasarımları trend gelinlikler arasında kendine yer bulmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*