Trend: Anvelop Elbise

 Trend: Anvelop Elbise

2015 sezonu dikişleri ön plana çıkaran ve adeta onları kıyafetin deseni ilan eden bir yıl. Her yıl olduğu gibi bu senede de zıtlıklar olmazsa olmaz sayılıyor. İşte anvelop elbise hikayesi de bu durumda start alıyor. Dikişlerin gözükmediği, dökümlü, bol muhteşem elbiseler. Daha çok çizgileri kullanıldığı, etnik bir tarz oluşturmak için işlemelere yer verilen ve kesinlikle sokak stillerinde elegan bir tarzı destekleyen elbise modelleri arasında da ilk sırada geliyor.

Anvelop elbise nedir?

Anvelop etek uçlarına doğru genişleyen ve dökümlü olan anlamına gelmektedir. Dikişsiz görünümü ile ünlüdür. Anvelop elbise modelleri geniş ve bol kesimi için birçok vücut şekline de uyumludur. Hatta biraz balık etli kadınlar için de kendisini kurtarıcı ilan edenlerin bile olduğu söylenir. Bu tarz bir kesim elbiseyi her an her yer de giymek mümkündür. Hatta zayıf kişilerin ince bel vurgusu yapması içinde, elbise üzerine ince kemer kullanılabilir. Bunu tam tersi kilo problemi olanlarda yapabilirler; çünkü bol ve dökümlü kıyafet kişiyi olduğundan daha kilolu gösterebilir. Bu durumda da kemeri belinizin ince kısmının üzerinden bağlayarak, olduğundan daha ince bir duruş sergileyebilirsiniz.

Sade ve şık kombinler

Anvelop elbise ile istediğiniz kadar gösterişli ve kesinlikle de oldukça sade bir stili vurgulayabilirsiniz. Aynı elbiseyle istediğiniz zaman şık, istediğiniz zaman sade ve hatta spor olmak için aksesuar seçimlerine dikkat etmelisiniz. Dökümlü duruşundan dolayı elbise modeli kendi başında zaten spor ve bir o kadar sadedir. Aksesuar seçimi, kemer, çanta, ayakkabı kombinleri derken, tüm görünüm ışıltılı bir şıklığa doğru ilerleyebilir. Yine de her zaman için glam bir tarzı desteleyecektir. Bu yüzden çok aşırı aksesuar yüklenmesinden kaçınmanız çok daha doğru olacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın