Trend Abiye 2014 Modelleri

Trend Abiye 2014 Modelleri Resimleri (32)

Abiye elbiseler kadınların giyimde en sık kullandıkları elbiseler olarak dikkat çekmektedir. Gelecek yıllarda da abiye modellerinin çok fazla tercih edilebileceğinin farkında olan moda tasarımcıları 2014 yılı abiye elbise modelleri konusunda birçok girişimde bulunarak farklı tarzların ortaya çıkmasını sağlamışlardır. Özellikle ünlü markalar tarafından desteklenen abiye tasarımındaki bu yeni rüzgar gelecek sezonlardaki modellerin oluşturulmasına da büyük etki edeceği düşünülmektedir. Bu yıl için tasarlanmış abiye modelleri arasında yeni ortaya çıkan modelleri ve klasik tasarımları bir arada görmekteyiz. Bu modeller arasında en çok tercih edilenler yeni tasarım abiye modelleri olsa da geçmiş yıllardan gelen gelenekten kopmayarak klasik tasarımları tercih eden kadınların sayısı da azımsanacak ölçüde değildir.

Trend abiye modellerinin tasarım özellikleri nelerdir?

Güzel görünmenin geçmişten günümüze gelene kadar kadınlar tarafından oldukça önemsendiğini bilmeyen yoktur. Güzel görünebilmek içinse doğru seçilmiş kıyafet ve bu kıyafetlere uygun aksesuar, uygun saç modeli, doğru yapılmış makyaj gerekir. Bu unsurlar bir araya gelmediğinde ya da bir veya birkaçı eksik olduğunda iyi giyinmiş bir kadından söz etmek pek mümkün değildir. 2014 trend abiye modelleri işte tam da bu noktada kadınların isteklerini karşılayacak türden abiye tasarımlarıyla kadınların beğenisine sunulmaktadır.

Bu senenin abiye modellerinde günlük kullanıma uygun abiye modellerindeki yenilenme dikkatleri çekmektedir. Daha çok kısa etekli abiye modellerinden oluşan günlük kullanıma uygun abiyeler birbirinden güzel desenlerle süslenmiş kumaşlar ve farklı objelerle süslenmiş modellerden oluşmaktadır. Kısa etekli abiye elbiseler arasından bazıları iş elbisesi olmaya aday modellerdir. Uzun etekli abiye modelleri ise günlük kullanımdan daha çok özel davetler, yemekler veya her tür özel toplantılar için tercih edilebilir. 2014 uzun etekli abiye modelleri taş veya parlak boncuklardan yapılan süslemelerle dikkatleri üzerine çekmektedir. Davetli olunan veya gidilecek olan mekanın özelliklerine göre seçilmesi gereken abiyelerde göğüs dekoltesi, sırt dekoltesi, yırtmaç ve etek boyu da bu durum göz önünde bulundurularak tercih edilmelidir.

İş yerinde giyilebilecek kıyafet olarak bazı abiye modeli tavsiye edilmese de yeni tasarım abiye modelleri iş kıyafeti olarak kullanıma oldukça uygundur. Bu modeller içinde yukarıda bahsedildiği gibi kısa etekli modeller daha uygun olduğu söylenmekte ve büro kıyafeti olarak tavsiye edilmektedir.

Trend abiye modellerinde dikkat çeken en önemli unsurlar ise elbiselerdeki farklı etek tasarımlarıdır. Balık etek, uzun kuyruklu etek, uzun ve kısa etek, kabarık etek gibi farklı etek modelleri trend abiyelerde dikkatleri çekmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*