Terleme Önleyici Deodorantlar Nelerdir?

Gün boyunca daha az terlemek ve terlemenin sonucunda hoş olmayan kokular yaymak istemiyorsanız terleme önleyici deodorantlar kullanabilirsiniz. Terleme karşıtı deodorantlar terleme sonucu oluşan kokuyu bünyelerinde hapseder ve sahip oldukları hoş kokuları yayar. Bu sayede gün içerisinde aşırı terleme durumu olsa dahi istenmeyen kokular ortaya çıkmaz.

Terleme önleyici deodorantlar ve etkileri

Kozmetik sektöründe yer alan terlemeyi önleyici deodorantlar içerikleri nedeniyle kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bazı kişilerde terlemeyi tamam önlerken bazı kişilerde ise terlemenin azalmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle her deoranttan ayni etkileri beklemek yanlış olur. Simdi terleme konusunda etkili olan bazı deodorantlar açıklamaya çalışalım.

Vichy terleme önleyici deodorant

terleme-onleyici-deodorantlar1 resim

Etkileri 24 saat boyunca suren vichy terleme önleyici deodorant, terleme nedeniyle oluşan kokuların da giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca dermatolojik testlerden başarıyla gecen deodorant, cildin daha rahat nefes almasında etkilidir. Cildinde ferahlık hissetmek isteyenler için oldukça etkili bir deodorant çeşididir.

Vichy terleme önleyici deodorant fiyatı: 27 TL.

Jolie fresh terlemeyi önleyici deodorant

Vücutta kullanılan bölge üzerinde bakteri üremesini durdurur. Bunun yanında oluşan kotu kokuları hapseder ve vücudun daha güzel kokmasına olanak sağlar. Tamamen doğal içerikli bir urun olması nedeniyle herhangi bir şekilde kimyasal içerikler bulundurmaz ve etkisi yaklaşık olarak 24 saat kadar sürer.

Jolie fresh terlemeyi önleyici deodorant fiyatı: 20 TL.

Nivea invisible spray terleme önleyici deodorant

terleme-onleyici-deodorantlar3 resim

Nivea invisible spray deodorantın en önemli özelliklerinden biri kullanılmasının ardından giysilerde iz bırakmamasıdır. Bunun yanında koltuk altlarında sari leke meydana getirmez ve bu şekilde rahatlıkla kullanılabilir. Alkol içermediği için cildin korunmasına yardımcı olur ve etkisini 48 saat boyunca gösterir.

Nivea invisible spray terleme önleyici deodorant fiyatı: 11 TL.

2 YORUMLAR

  1. jolie fresh sanırım mineral tuzlardan üretilen kristal deodorant sınıfında. Kristal deodorantlar gerçekten bakterileri engellemede işe yarıyor.

  2. terleme önleyici deodorant vichy kullanıyorum. sıcak günlerde bazen terlesem bile en azından güzel kokuyorum ve bu yüzden kullanmadan dışarı çıkmıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!