Terk Edildim Unutamıyorum – Ne Yapabilirim

Bazı soruların cevabı bizzat sorunun içinde saklıdır. Emek, sevgi ve zaman bir araya geldiğinde bazen işler planlandığı gibi devam etmeyecektir. Hayatınızın bir döneminde muhakkak kötü hissetmenizi sağlayacak bir ilişkiniz olabilir. Terk edilmekse bu ilişkinin en farklı boyutu olarak dikkat çeker. Terk edildiğinizi ve unutmadığınızı düşünüyorsanız ne yapabileceğinizi bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Sakin Olun ve Unutmayın Zaman En Büyük İlaçtır

Zamanın çözemeyeceği hiçbir şey yoktur. Aslına bakarsanız bu durumun sizde bilincindesiniz. Bu sebeple yapılabilecek her şeyi yaptığınızı düşünüyorsanız artık düşünmeyi bırakın. İletişimi koparmanız gerektiyse biraz dik durmanız herkes açısından daha mantıklı olacaktır. Bu sebeple iletişimi ilk andan itibaren kopararak kendinize olan saygınızı bir adım öteye geçirebilirsiniz.

Sizde Hatalı Olabilirsiniz

Bazen içinde bulunduğunuz duruma gelmenizde tek etmen siz olabilirsiniz. Sevdiğinizi düşündüğünüz insana işler rutine binmeye başlayınca eskisi kadar saygı gösterememiş olabilirsiniz. Partnerinizin verdiği birtakım sinyaller sayesinde bu ilişki için geri dönüş olmayan bir noktaya gelmiş olabilirsiniz. Elbette ki bunları düşünmek sizi yıpratacaktır. Yine de tek suçun karşı tarafta olmadığını ve bazı şeylerin kopmak zorunda olduğunu da belirtmeniz gerekebilir.

Alternatifsiz Değil – Sizde Öyle

Yeni bir ilişkiye başlamak için kendinizi nadasa bırakmış olabilirsiniz. Bu süreyi boşu boşuna uzatmaksa sadece yeni ilişkiye başlamak için sizi zora sokacaktır. Çevrenize kendinizi kapatmamaya çalışın. Öncelikle özgüveninizin hızlı bir şekilde yerine gelmesini beklemeniz gerekmektedir. Bu süreci hızlandırmak için bakım yapmayı, yeni kurslara katılmayı ve arkadaşlarınızla zaman geçirmeyi ihmal etmeyin.

Son Olmayabilir

Bazı ilişkiler belli bir süre beklendikten sonra eskisinden daha güçlü bir şekilde geriye dönebilir. Böyle bir durum oluşması için öncelikle sonu gelmiş gibi davranmayın ve kesinlikle ısrarcı olmayın. Zaman içerisinde tüm bu sorunları gülümseyerek de hatırlayabilirsiniz. Hepsinden önemlisi hem kendinizin hem de yaşadığınız zamanların değerini bilerek boşa harcamayın.

Arkadaş Çevresinin Önemi Budur

Bazen arkadaş çevreniz çok ciddi anlamda işe yarayabilir. Bu sebeple arkadaşlarınıza asla sırtınızı dönmeyin. Hatta ilk toparlanmaya başladığınızda onlarla daha fazla zaman geçirmek istediğinizi belirten sinyaller verin. Tiyatroya gidin, kurslara katılın ve artık tek başınıza kaldığınızı çevrenize sinyaller halinde gönderin.

Gerçek şu ki sizin vazgeçilmez sandığınız ilişkiden çok daha değerli ve sizi hep değerli hissedecek başka birinin varlığından şu an için haberdar olmayabilirsiniz. Yalnız bu olmayacağı anlamına gelmez. Siz değerlisiniz tahmin ettiğinizden çok daha fazla…

Paylaşımcı Olun

Sizler için bir forum hazırladık. Size destek olabilecek ve sırrınızı paylaşabileceğiniz pek çok kişi sizin gibi paylaşımlarına devam etmekte, dilerseniz kadın forumu bölümünü ziyaret ederek bu konu başlığında daha fazla paylaşım yapabilirsiniz. Sadece bir tık uzağınızda yer alan adresimize sizleri de davet ediyoruz. Paylaşımın sınırı yoktur bu konuda merak ettiğiniz her şeyin anahtarı burada sizinle…

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*