Tek Omuz Askılı Nişanlık Modelleri

Evlilik öncesi hazırlıklar oldukça zor aşamalardan oluşmaktadır. Evlilik öncesi düğün provası sayılabilecek tören ise nişan törenleridir. Nişan törenlerinde nişanlanacak çift her şeyiyle uyum sağlamalı ve evliliğe hazır olduklarını göstermelidirler. Bu nedenle nişan törenlerinde giyilecek kıyafetlerden tutun da davetin yapılacağı mekana varana kadar her detay oldukça önemlidir. Nişan elbisesi modelleri içinde en fazla ilgi gören modeller arasında ise tek omuzlu nişanlık modelleri yer almaktadır. Bu yazımızda tek omuzlu nişanlıklar hakkında sizlere bilgiler sunulmaktadır.

Tek omuzlu nişanlık modelleri nelerdir?

Askı kısmı tek olan nişanlık modellerinde en çok kullanılan detay omuz askısında süslerin olmasıdır. Tek omuzlu modellerde omuz askısındaki büyük çiçek figürleri, işleme ve süslemeler her zaman ilgi çekici detaylar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda bazı modellerde tek askı ince iken bazılarında daha geniş tutulmuştur. Bazı modellerde ise askı omuzdan daha aşağıya inerek neredeyse kolda duracak şekilde tasarlanmıştır.               Kimi modellerde askı kısmı ön taraftan tüm elbiseyi taşırken kimi modellerde diğer askının yeri boş bırakılarak elbiseye göğüs dekoltesi kazandırılmıştır.

Tek omuz askılı nişanlıklar hangi tasarımda olursa olsun daima ilgi çekici şekilde oluşturulmaktadır. Renklerinden tutun da işlemelerine kadar nişanlık modeline eklenen her özellik elbisenin biraz daha göz kamaştırmasına neden olmaktadır. Özellikle elbise modelleri oluşturulurken kullanılan canlı ve parlak renkli kumaşlar, elbisenin fark ediciliğini artırmakla kalmayıp kişi üzerinde daha uygun durmasını sağlamaktadır. Bu renkler arasında mor, koyu pembe, deniz mavisi, mavi, kırmızı ve beyaz renkler bulunmaktadır. Aslında görünümde etkili olan elbisenin renginden çok kumaşın kalitesi ve parlaklığı olmaktadır.

Kumaşın türü ve rengine ek olarak elbisenin modeli ve dikim de oldukça önemlidir. Bazı modellerde çok kaliteli kumaşlar kullanılmasına rağmen elde edilen ürün istenilen nitelikte çıkmayabilir. Tek omuz askılı nişanlıklar içinse asıl önemli olan elbisenin özel görünmesidir. Aynı zamanda elbiseyi giyecek kişinin üzerine tam oturması gerekir. En önemli husus ise elbisedeki tek askının, elbisenin ön kısmında görüntüyü bozacak şekilde arka tarafa doğru alınmamasıdır. Çoğu modelde buna dikkat edilmediği için görüntüde bozukluk ortaya çıkabilir. Tek askılı modellerdeki asimetrik olgunun asıl amacı bu değildir. Bu modellerdeki tek askılı olma nedeni oluşturulan nişanlık modelleri arasında farklılık oluşturmaktır.

Nişanlık modelleri seçilirken, her ne olursa olsun özel bir elbise olduğunu ortaya koyacak modellerin seçilmesi gerekmektedir. Saç tasarımı elbiseye ve vücut hatlarına da uygun yapılmalıdır. Unutulmamalıdır ki en çok tercih edilen model modeli her seçene en çok yakışan model değildir. Elbiseler kişiye özeldir ve kişiye uygun seçilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*