Tek Omuz Abiye Modelleri 2017

 Tek Omuz Abiye Modelleri 2017

Tek omuz abiye giymek biraz tarz meselesi. Farklı ve asil duran bu abiyeler biraz iddialı giyinmeyi sevenler için tasarlanmış ve yıllar geçtikçe büyük bir ilgi görmüştür. 2017 yılında tek omuz abiye modelleri çok çok çeşitlendirilmiş ve farklı zevklere farklı seçenekler sunulmuştur. Dantel ve taşlardan oluşan tek omuz askılar yanında, drapelerin toplandığı, pelerinli tek omuz abiyeler de 2017 yılında vitrinlerde yerini alıyor. En çok beğenilen 2017 tek omuz abiyeler e şöyle bir göz atalım.

Uzun Tek Omuz Abiyeler

Uzun abiyeler de tek omuz kullanmak sizi daha uzun ve zarif gösterecektir. Yakadan omuza uzanan askılar elbisenin boyunu da uzattığı için, kişiye de daha uzun bir görünüm verecektir.

 • Sade tasarlanmış bu abiyede tek omuz çiçeklerle bezenerek çok şık ve masum bir havaya bürünmüş. Bahar ve yaz aylarında tercih edilebilecek böyle bir elbise ile çiçeklerin zarafetinden faydalanabilirsiniz.
 • Tek omuz abiyeler 2017‘de çok farklı ve çeşitli demiştik. Gerçekten tasarımlar birbirinden ilginç ve güzel. Örneğin bu drapeli elbisede tek omuz püsküllerle şenlendirilmiş ve hareketli bir tasarım ortaya konmuş.
 • 2017 trendlerinden olan peplum elbiselerde de tek omuz farkını görüyoruz. Belde kullanılan hareketli detay tek omuzda da kullanılarak hem bir ahenk hem de şıklık elde edilmiş. Bu tarz abiyeler genellikle zayıf bayanların tercihleri arasında.
 • Bir başka model, tülden oluşan tek omuzlar. Göğüsten başlayan tüller tek bir omuzda toplanarak hoş bir görünüm oluşturulmuş.Tülün yumuşak dokusu ile drapeli bir hava verilen model, sade elbiselerde hareketlilik sağlayacağından tercih edilebilir.
 • Taşlı abiyelerin bu yıl çok moda olduğunu biliyoruz. Taşlar bu sene göğüsten başlayıp tek omuzla devam edebildiği gibi sadece taştan oluşan askılar da oldukça trend. Elbiseden ayrı gibi duran taşlar, şıklık yarışında sizi bir adım öne çıkarabilecek tarzda.
 • Pelerin tarzı tek omuzlar da 2017 modeller arasında. Tek kolun açıkta bırakıldığı, diğerinin uzun ve tül bir pelerinle tamamlandığı abiyeler, sadelikte zrafet ve hareket sevenler için tasarlanmış. Yürüken oluşan hareketli görünüm elbisenin sadeliğini arka plana atacak kadar hoş.
 • Ve dantel tek omuz abiyeler… Dantelin modada yeri artık çok kabul gören bir durum ve askıda dantel zarif görüntüsüyle beğeni topluyor. Abiyelerin dantelden oluştuğu modellerde dantel askılar da çok kullanılıyor.

Kısa Tek Omuz Abiyeler

Tek omuz askılı veya uzun kollu modeller kısa abiyeler de de çok gözde modeller arasında yer alıyor.

 • Tek omuz abiyeler genelde omuz detayı elbisenin ahengine uygun şekilde tasarlanıyor. Örneğin bu fırfırlı elbisede omuzdaki askıda fırfırlı tasarlanarak abiyenin bütünlüğü bozulmamış.

 • Taşlardan oluşan yaka tek omuzda devam ederek siyah elbisenin zarifliği ışıltılı bir şekilde taçlandırılmış.
 • Asil duruşu ile peplum elbiselerde havalı omuz detayı ile uzun kollu tasarlanmış albiseler 2017 trendlerinden. Biraz ciddi ancak yine de çekici bir havası bulunan bu elbiseler daha çok iş kadınları tarafından tercih edilebilir.
 • Straplez kabarık sade bir elbise üzerine işlenen danteller tek omuzda da devam ederek, elbiseye farklı bir hava verilmiş.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın