Tatil Rezervasyonu Yaptırmadan Nelere Dikkat Etmeli

Hepimiz zorlu yaşam şartlarında tatilin hayalini kuruyoruz. Kimi için egzotik bir serüven anlamına gelirken bazıları kış tatilini hiçbir şeye değişmiyor. Peki ama tatil rezervasyonu yaptırmadan nelere dikkat etmek gerekiyor? Tüm bu soruların cevaplarını siz değerli misafirlerimiz için vermeye çalıştık.

İleri Tarihli Rezervasyon Önemli Bir Konudur

Tatil rezervasyonu çoğunlukla ileri tarihli alınması durumunda oldukça ekonomik bir seçenek olacaktır. Bu sebeple daha şubat ayından itibaren bu tatil şirketlerinin reklamları ile karşılaşmak mümkün olmaktadır. Bir anlamda bu konuda kişiler yönlendirilirken her 6 rezervasyondan bir tanesinin de hiç kullanılmadan boşuna masraf olarak yazıldığı unutulmamalıdır. Bu gibi bir olumsuz durumla karşılaşmamak adına rezervasyonunuzu yaptırmadan önce şunlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

İş İzin Tarihleriniz

Her ne kadar hesapta olmayan bazı durumlar ortaya çıkabilse de bazen işten doğru zamanda izin almanız mümkün olmayabilir. Hal böyle olunca önceden yaptırılan rezervasyonların boşa gitmesi anlamına gelecektir. Kesinleşen bir izin aralığınız bulunmuyorsa bu tarihleri es geçmenizi ve kesinleştirmeden rezervasyon yaptırmamanızı öneririz.

Evlilik – Doğum ve Planda Olmayan Durumlar

Elbette ki bazı durumlar için plan yapmak mümkün olmayacaktır. Oysa ki önceden tarihleri belirlenen evlilik ve doğum gibi önemli konu başlıklarında sevdiklerinizi yalnız bırakmamak adına rezervasyonunuzu esnetmeyi deneyebilirsiniz. Sıklıkla bir takvim açarak sevdikleriniz ve sizin için önemli olan günleri not edebilir ve başından sonundan ikişer gün ayarlayacak şekilde bir tarih aralığında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Firmaların Kampanyaları Önemlidir

Bazen firmalar %50 nin üzerinde indirim olanakları sunan kampanyalar yapabiliyor. Oysa ki bu kampanyalarında ötesinde birden fazla kampanyayı bir arada kullanarak bu rakamı çok daha ilerleyen miktarlarda sabit tutmakta mümkün olabilir.

Örnek Kampanyalar

Cep telefonu operatörleri – kredi kartları taksit kampanyaları – tur operatörlerinin yaptığı kampanyalar – bazı internet sitelerinin yaptığı kampanyalar – mil ve puan indirimleri gibi kampanyaların büyük bir kısmı birbiri ile kullanılabilir. Bu şekilde indirimlerden yararlanırken kâr etmeniz de mümkün olmaktadır.

Mümkünse kampanyalar konusunda öncesinde detaylı bir araştırma yaparak atılması gereken adımları değerlendirerek başlayın. Örnek verecek olursak cep telefonu operatörlerinin indirim kodlarına ve kredi kartlarının harcama limitleri karşılığında verdiği puan ve millere göz atmayı unutmayın.

Son zamanlarda bazı bankalar harcama sözü karşılığında bir takım indirimler vaat ettikleri için bu indirimlerden yararlanarak daha da mantıklı bir indirim seçeneğinden yararlanmanız mümkün olabilir. Bu konuda doğruları da yanlışları da düşünmek size kalmıştır.

Foruma Göz Atmayı Unutmayın

Sizler için hazırladığımız forum bölümümüzde düzenli olarak indirimlerden bahsedilmektedir. Bu indirimler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve paylaşımlara devam etmek için bu seçenekleri değerlendirmeyi ihmal etmeyin.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*