Taşlı Nişan Elbisesi Modelleri

Nişanlıklar bir rüyanın başlangıcı için seçilen özel kıyafetlerdir. Çok özel anların yaşanacağı törenlerde özel kişiler için özel olarak tasarlanmış bu kıyafetler doğal olarak görüntü açısından da özeldir. Bu özel görünümü sağlamak adına nişan elbiselerine çeşitli uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamalardan biri de elbiselerin taşlarla süslenmesidir. Taşlı nişan elbiseleri istenilen amaca uygun olarak bir görüntü şöleni sunmaktadır. Işıl ışıl tasarımı ile her göreni kendine hayran bırakan bu modeller kapalı ve açık mekanların her birinde tercih edilebilmektedir.

Taşlı nişanlıklar neden tercih edilir?

Her kadın nişan töreninde herkesten farklı olmak ister. Bugüne kadar bu amaca uygun olarak hazırlanan nişanlık modelleri daha çok renkli gelinlik havasında tasarlanmaktaydı. Ancak son yıllarda üretilen yeni modeller nişanlıkları özel tasarım elbise modelleri olarak ortaya koydu. Nişanlıkların renkli gelinlikler olmadığını ve nişan için tasarlanmış özel kıyafetler olduğunu ortaya koydu. Böylece nişanlıkların da kendine has bir tarzı oluşmaya başladı. Yani ortaya çıkan bu akım ile çeşitlenen nişanlık modelleri arasında bir tasarım harikası olarak dikkatleri üzerinde toplayan modellerden biri de taşlı nişanlık modelleri sayılabilir. Bu modeller parlayan görünümüyle nişan davetlerinin tek özel kıyafetidir.

Taşlı nişanlıklar farklı renklerle parlayan taşları ile görüntü şenliği ortaya koymaktadır. İrili ufakların taşların birlikte kullanıldığı modeller taş detayının sade bir elbiseyi ne kadar değiştirebileceğini de gözler önüne sermektedir. Taş işlemler sade tasarımlı elbiselerde kullanılmasıyla elbisenin duruşunu değiştirmekle kalmaz aynı zamanda elbisenin kullanım amacını da değiştirir.  Modacılar tarafından nişanlık olarak kullanılan elbiselerin tasarımı için uygun görülen taş işlemler birçok elbise tasarımında destekleyici unsur olarak yer almaktadır.

Taş işlemler çoğu nişanlık ve gelinlik modelinin vazgeçilmez unsurudur. Taşların yoğun olarak kullanıldığı modellerde taşlardan farklı şekiller elbisenin üzerine işlenmektedir. Kimi taş işlemeli nişanlık modeli tasarımlarında taşlar elbisenin belirli noktalarına uygulanarak gelişigüzel dağıtılmış olarak görülse de her taşın yeri belirlidir. Bu uygulama daha çok kumaşı parlak olmayan nişanlık modellerinde, modelin daha ilgi çekici hale gelmesi için tercih edilmektedir.

Taş işlemlerin daha çok straplez nişanlık modellerinde uygulandığı görülmektedir. Bu işlemelerin oluşturduğu şekiller ile nişanlıkların görünüm kuvvetlendirilir. Taşlı nişanlıklarda taşlar daha çok nişanlık modelinin üst kısmına işlenmektedir. Etek kısımlarında taş işlemeleri olan model sayısı pek fazla olmamakla birlikte bu tarz modeller yine de üretime malzeme olmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*