Taşlı Abiye Modelleri 2017

 Taşlı Abiye Modelleri 2017

Abiyeler gösterişli görünmek amacıyla tasarlanan kıyafetlerdir. Bu gösteriş de bazen dantel, bazen inci ve bazen de taş işlemelerle sağlanır. Kabarık, düz veya balık model abiyelerin her birinde ayrı güzel duran taşlar, 2017 yılında bol bol kullanılıyor. Taşlı abiyeler de bu sene sırt dekolteli modeller ön plana çıkıyor. Taşların v yaka veya havuz yaka modellerde yaka boyunca kullanılması adeta kolye görünümü vererek abiyelerde aksesuar gibi durabiliyor. Ayrıca taşlar minik minik işlenerek abiyenin bütününde de kullanılabiliyor. Şimdi 2017 yılında taşlar abiyelerde nerelerde ve nasıl kullanılmış bir göz atalım.

Uzun Taşlı Abiyeler

Uzun abiyeler de genellikle iki tarz ön plana çıkar. Bunlardan ilki kabarık abiyeler, ikincisi de balık model abiyelerdir. Her ikisinde de taş kullanımı oldukça yaygındır. Abiyeler özellikle gece kullanıldığında ışıl ışıl görünümleri ile dikkat çekerler. Hele ki nişan gibi bir kişinin ön plana çıktığı gecelerde taşlı abiyeler en çok tercih edilenler arasında yer alır.

  • V yaka ve yakası taşlarla donatılan bu abiyede aksesuar ihtiyacı kesinlikle yoktur. Adeta kolyeyi andıran taşlar sade abiyenin ihtişamını tamamlamış ve şıklığına şıklık katmış durumda. Böyle taşlı bir yaka yine prenses model veya kabarık abiyelerde de rahatlıkla kullanılabilir. Taşların bu kadar yoğun ve göz alıcı haline dikkat edilerek abiyenin diğer kısımlarında sadeliğe yönelmek mantıklı olabilir.
  • Sadeliği seven aynı zamanda da bir parça gösteriş isteyenler için taşların küçük detaylar halinde askıda veya bel kısmında kullanılabildiğini görüyoruz. Bu tarz modeller önceki yıllarda da kullanılıp sevilen modeller olduğundan devamlılık arz ediyor.
  • Kabarık abiyeler de taşlar etekten ziyade göğüs bölgesinde kullanılmakta. 2017 yılında da bu modeller yine gözde. Etek kısmı sade bir tülden oluşan modellerde belden üst kısım ışıl ışıl parlayarak gösterişli aynı zamanda da şık abiye modelleri oluşturuluyor.
  • 2017 trendleri arasında ten rengi astarlı abiyeler de yerini alıyor. Adeta transparan bir görünüm veren bu abiyelerde taşlar bazen yoğun bazen de serpiştirilerek kullanılıyor. Bütününde kullanılan taşlar elbisenin ihtişamını artırırken şıklığından da taviz vermiyor.

Kısa Taşlı Abiyeler

Kısa abiyeler de taş kullanımı 2017 yılında da görülen bir durum. Tıpkı uzunlarda olduğu gibi bazen abiyenin tamamında bazen de belli bölgelerde detay şeklinde uygulanan taşlar yine göz alıcı.

  • Ten rengi astarın moda olmasıyla birlikte 2017 abiyelerde farklı bir hava esiyor. Taşların abiyenin tamamına uygulanmasında farklılıklar göze çarpıyor. Yer yer yoğunlaşıp yer yer azalan taşlar, ahenkli bir görünüm vererek, abiyeyi diğerlerinden farklı bir yere koyuyor.

  • Mini abiyeler de taşlar toka gibi küçük bir detay şeklinde de kullanılabiliyor. Önü kısa arkası uzun bu modelde taş detayo sadece belde kullanılmış ve abartıya kaçılmamış. Bu kullanımın güzel tarafı abiyeyi taşlı ve zarif bir ayakkabıyla kombinleme imkanı sunmasıdır. Taşların sadece göğüs bölgesinde kullanılması da yine farklı bir görünüm sağlıyor. Bazı mini abiyelerde eteğin sade tül ve göğüs kısmının sadece taştan oluştuğu tasarımlara da rastlanmakta.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın