Sürtünmeyle Hamile Kalınır Mı

Hamilelik, her kadının karşılaşabileceği durumlardan biri olarak karşımıza çıkar. Hamileliği sağlayan organlarında Herhangi bir şekilde problem bulunmayan her kadın belirli koşullar sağlandığında hamile kalabilir. Ancak hamilelik istenmedik zaman dilimlerinde geldiğinde pek de mutluluk verici bir durum olarak karşılanmaz. Çiftler bazen kaçamak ilişkilerinde yaşadıkları cinsellik konusunda hamilelik riski ile karşı karşıya kalır. Aslında sürtünmeyle hamile kalınır mı? sorusunun ortaya çıkma nedeni de tam olarak bu yüzdendir.

Çiftler, tam birleşme yaşayamadığı durumlarda sürtünme ile tatmin olmaya çalışırlar. Böyle bir durumda ise hamile kalma korkusu, bu tür sorunların ortaya çıkmasına zemin hazırlar. Peki, bu şekilde hamile kalmak mümkün mü? ya da sürtünmeyle hamile kalma olasılığı nedir? şimdi bunlara daha yakından göz atalım.

Sürtünmeyle Hamile Kalma Olasılığı

Kadınlarda hamilelik sürecinin başlaması için herkesin bildiği gibi öncelikle erkek sperm hücrelerinin vajina içerisine bırakılması gerekir. Bunun ardından sperm hücrelerinin yumurta kanalını takip ederek rahme ulaşması ve burada yer alan yumurtayı döllemesi hamileliğin başlaması adına zorunludur. Hamilelikte başlangıç yumurtanın döllenmesi ile gerçekleşir. Süreç bu şekilde işlerken sürtünmeyle hamile kalma olasılığı için ise söylenmesi gereken genel olarak oldukça düşük seviyelerde olduğudur. Yani sürtünme ile yaşanan cinsel ilişki sırasında ortaya çıkan zevk suyu nedeniyle hamile kalma olasılığı oldukça düşüktür. Ancak burada dikkat edilmesi gereken erkeğin vajina üzerine boşalmamasıdır. Çünkü zevk suyuna göre spermin hamile bırakma olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle cinsel ilişkide boşalma meydana gelmemiş ise zevk suyu ile hamile kalma riski neredeyse yok denecek kadar azdır. Yine de bu konuda kesin konuşmak yanlış olur ve gereken korunma önlemlerinin alınması gerekir. Çok düşük ihtimal bile olsa hamile kalma riski her zaman için vardır.

Hamile Kalmaktan Korkuyorum

Bilindiği gibi sürtünmeyle hamile kalınır mı sorusunun temelinde zamansızlık yer etmektedir. Cinsel ilişkilerin sürtünmeyle yaşanması sonucu kadınlarda hamile kalmaktan korkuyorum sözünü sıkça duymak mümkündür. Korkuya kapılmak yerine çözüm üretmek ve hamile kalma riskini ortadan kaldırmak gerekir. Sürtünmeyle cinsel ilişki yaşayan bir kadının hamile kalma riskini ortadan kaldırması için yapacağı ilk hamle ertesi gün hapı kullanmaktır. Ertesi gün hapı cinsel ilişki sonrasında kullanılan ve hamile kalma oranını düşüren bir doğum kontrol yöntemidir. İlişkiden en geç 72 saat sonra kullanılması gerekir, ancak daha erken kullanmakta fayda vardır. Ertesi gün hapı ella size bu konuda yardımcı olabilir.

Sürtünmeyle Hamile Kalınır mı –  Diğer Konular

Diğer yandan ertesi gün hapı kullanıldıktan sonra ilk regl dönemi takip edilmelidir. Regl zamanı geldiğinde gecikme yaşanmış ve bu gecikme 7 günün üzerine çıkmış ise hemen bir gebelik testi yapılması gerekir. Gebelik testi hamile kalma durumunun olup olmadığı konusunda net bilgiler almanıza yardımcı olacaktır. Çünkü adet döneminin gecikmesi her zaman hamile olunduğu anlamını taşımaz, bu nedenle gebelik testi net sonuçlar ortaya çıkarır.

Daha farklı konu başlıkları içinde merak ettiğiniz bir şey olursa kadın forumu bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*