Suna Dumankaya Aloe Vera Maskesi Tarifleri

Siz de doğal yöntemler sayesinde göğüslerinizde meydana gelen sarkmalardan kurtulabilir, sivilcelerinizi kısa süre içerisinde yok edebilir ve yaşlanma kaynaklı belirtileri ortadan kurtulabilirsiniz. Suna Dumankaya aloe vera maskesi tariflerinin sunacağı birbirinden farklı faydaları bilmiyorsanız, bu yazımızda sizlere açıklamak istiyoruz. Hemen tariflerin nasıl uygulandığını öğrenin ve etkilerini bir an önce görmeye başlayın.

Suna Dumankaya aloe vera maskeleri nelerdir?

Maske tariflerine geçmeden önce aloe vera içeriği hakkında bazı bilgiler verelim. Aloe vera içerisinde çeşitli amino asitler, enzimler, vitamin ve mineraller bulundurur. Bu sayede cilt bakımı konusunda etkili sonuçlar ortaya çıkaran aloe vera, kısa sürede gösterdiği etkiler ile yaşanan sorunlara çözüm getirir.

Göğüs sarkmaları için aloe vera maskesi tarifi

Gerekli malzemeler;

– 1 adet serum fizyolojik (eczaneden temin edilebilir)

– 1 yemek kaşığı kadar aloe vera jeli (aktardan temin edilebilir)

– 1 yemek kaşığı kadar ginseng tozu (aktardan temin edilebilir)

– 1 yemek ayva çekirdeği jeli

Ayva çekirdeği jeli yapımı

Ayvaların çekirdekleri bir bardak içerisine konur ve bir adet ayva yeterlidir. Bardağın üzerine su ilave edilir ve bu halde 3 gün kadar bekletilir. 3 gün sonra jel hazır hale gelecektir.

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Tüm malzemeler bir kase içerisinde karıştırılır ve malzemeler krem kıvamını alana kadar karıştırmaya devam edilir. Elde edilen karışım masaj yaparak göğüslere uygulanır ve uygulama işleminin bitmesinin ardından 20 dakika kadar beklenir. Bunun arkasından göğüslerde bulunan karışım soğuk ve sıcak su ile şok yaparak yıkanır. Bu şekilde göğüslerin bir beden kadar büyütülebilir. Ayrıca göğüslerdeki sarkmayı engelleyen karışım, haftada 2 kez uygulanabilir.

Yaşlanma etkileri için aloe vera maskesi

Gerekli malzemeler;

– 1 dal aloe vera

– 1 adet yumurtanın akı

– 1 tatlı kaşığı bal

– 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Malzemelerin tamamı bir kap içerisinde karıştırılır ve hazırlanan karışım cilde masaj dahilinde uygulanır. 30 dakika kadar ciltte bekleyen karışım, bu sürenin ardından ılık su ile temizlenir. Maskenin 4 günlük aralıklarla uygulanması yeterlidir.

Suna Dumankaya aloe vera sivilce maskesi

Gerekli malzemeler;

– 1 tatlı kaşığı bal

– 1 tatlı kaşığı aloe vera jeli

– 1 yemek kaşığı deniz yosunu

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Malzemelerin tamamı karıştırılır ve önceden temizlenmiş olan cilde uygulanır. Bunun ardından 20 dakika kadar ciltte bekletilir ve sonrasında soğuğa yakın bir su ile tamamen ciltten temizlenir. Karışın 3 gün aralıklar ile uygulanabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!