Straplez Nişanlık Tasarımları

Straplez modası elbiselerden gelinliklere kadar neredeyse tüm giyim sektöründe sıkça kullanılmaktadır. Bu özelliğin nişanlık modellerinde kullanılması ise günümüzde daha fazla görülmektedir. Straplez modeller elbiseler için özel tasarımlardır. Düğün öncesi en özel törenlerden olan nişan törenlerinde straplez nişanlık modelleri seçimi ise nişan törenine ne kadar önem verildiğini gösterir. Nişan törenleri için hazırlanan özel tasarımlardan biri olan bu modeller son yılların gözde nişanlık modellerindir.

Straplez nişanlık modelleri nasıl tasarlanmaktadır?

Straplez nişanlıkların hazırlanmasında birçok farklı tasarıma yer verilir. Bunun nedeni straplsez bir nişanlık modelinin sadece belirli mekanlara hitap etmesinin önüne geçmektir. Üretilen birbirinden güzel nişanlık modeli ile her türlü nişan töreni hedef alınmaktadır.

Kadınlar nişanlık modellerini açık veya kapalı her ortamda tercih edebilirler. Ancak kapalı ortamda tercih edilecek abiyelerin daha sade tasarıma sahip olması önerilir. Örneğin kabarık etekli olmasından çok balık etek olması tercih edilmelidir. Kapalı mekanlarda kullanılacak abiyelerin fazla renkli olmaları da tercih edilmez. Koyu renkli abiye modelleri tercih edilebilir. Ancak diğer elbiselerden farklı olması açısından çeşitli süslemelerle ve taşlarla bezenmiş modeller olabilir.

Straplez abiye modellerinde bu yıl elbise üzerinde bulunan işlemler dikkatleri çekmektedir. Stralez abiye modelleri 2014 yılı için oldukça renkli modellerden oluşmaktadır. Kumaşlardaki işleme ve süslemeler abiye elbisenin hatlarını da tam olarak ortaya çıkaran unsurlardır.  Bazı modellerdeki çiçek şeklindeki süslemeler, elbisenin kabarık etek kısımları, boncuk ve taş işlemler, balık etek tarzı etek kısımları, etek kısmında ve üst kısımda kullanılan farklı renkler, cıvıl cıvıl renkler ve birbirinden farklı model tasarımları bu yılın nişanlık modellerinde dikkat çeken unsurlar arasında yer almaktadır.

Straplez nişanlık modellerindeki derin göğüs ve sırt dekolteleri dikkat çeken diğer unsurlar arasında yer almaktadır. Genellikle geniş sırt dekoltelerine sahip olan straplez nişanlıklar ile dağınık saç modelleri arasında organik bir bağ kurulmuştur. Neredeyse tüm straplez model nişanlıklarda dağınık saçlar kullanılmaktadır. Aynı zamanda derin göğüs dekolteleri de çeşitli kolyelerle süslenmektedir. Ancak straplez modellere en yakışan ve en çok kullanılan takı gerdanlıklardır. Gerdanlık modelleri ile süslenen göğüs kısımları elbisenin üst kısmındaki boşluğu doldurur niteliktedir. Bunun yanı sıra straplez modellerle tercih edilen uzun küpe ve bileklikler de elbisenin yapısına uygun  seçildiğinde ortaya oldukça hoş görüntüler çıkmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*