Straplez Gelinlik Tasarımları

Moda dünyasında son yılların en bilinen tasarımlarının yavaş yavaş terk edilerek, modern tasarım ürünlere doğru yönlenen modacılar ilginç detaylarla bezenmiş ürünler ortaya koymaktadır. Bir kadının hayatının en önemli dönüm noktalarından biri olan düğün törenleri için de bu gibi tasarımlar üretilmektedir. Farklı moda ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkan straplez gelinlik modelleri dikkat çeken tasarımıyla son yılların sıkça tercih edilen gelinlikleri arasına girmeyi başarmıştır.

Gelinlik modellerinde straplez tasarımlar nelerdir?

Straplez elbise modelleri uzun yıllardır elbise tasarımlarında kullanılmaktadır. Straplez gelinlik modelleri ise daha yakın zamanda üretimine başlanan tasarımlar arasında yer almaktadır. Straplez gelinlikler son yıllarda moda dünyasında ortaya çıkan yenilik arayışı sonucu ulaşılan gelinlik modellerinden biridir. Straplez gelinlik modellerinden bir kaçını bu yazımızda ele almaktayız.

Straplez gelinliklerin birbirinden farklı modelleri evlilik arifesinde olan bayanların seçim işini hayli zorlaştırmakta ve onlara yaşadıkları tatlı heyecanın dozunu iyice hissettirmektedir. Sade tasarımlardan gösterişli modellere varana kadar birçok modelde ve renkte tasarlanan straplez gelinlikler daha çok sade modellerde tercih edilmektedir. Bunun yanında daha iddialı ve gösterişli hazırlanan modeller de yapılacak düğün töreninin konseptine uygun olarak seçilebilmektedir.

Son yılların moda düğün mekanı olan kır düğünlerinde rahatlıkla tercih edilebilecek olan straplez gelinlik modelleri 2014 yılında da çok fazla tercih edilecek gibi. Bu sene için hazırlanmış straplez modellerde balık etek, kabarık etek ve kalem etek tarzında gelinlikleri görmekteyiz. Aynı zamanda üst kısmı taş ve boncuklarla süslenen gelinliklerin kabarık etek kısmında sade ve abartı olmayan tülden etek kısmı tercih edilerek, sadeliğin ve ihtişamın muhteşem uyumunu sergileyen modellere rastlamak da mümkün. Modacıların straplez modellerde çeşitli süslerle abartı görüntü kazandırdıkları yalancı askılara sahip gelinlik modelleri de dikkat çeken diğer modeller arasında kendine yer bulmaktadır.

Modacılar straplez gelinliklerin kişiye özel olarak dikilmesini tavsiye etmektedir. Bunun nedeni olarak da üst kısmın tam olarak vücuda oturmamasını göstermektedir. En azından kişiye farklı modeller gösterildikten sonra bir hazır model üzerinde karar kılınması ve bu modelin kişinin vücut ölçülerine özel olarak dikilmesi tavsiye edilir. Ancak bu durumda her modelin her vücut ölçüsüne modellerde görüldüğü gibi yakışmayacağına dikkat edilmelidir. Modellerin üzerinde bulunan gelinlikler belirli ölçüleri taşıyan kadınların üzerinde güzel durur. Bu noktada dengeyi sağlayıp en sağlıklı kararın alınmasında yardımcı olacak kişi, işini yıllardır profesyonel bir şekilde yürüten modacılar olacaktır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*