Spor Yaparken Mide Bulantısı Oluyor

Farklı bir konu başlığına değinmeye çalıştığımız spor yaparken mide bulantısı oluyor yazısının detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Herhangi bir sporu yaparken mide bulantısı yaşanabilir.En çok mide bulantısının yaşandığı sporlar ; fitness,vücut geliştirme,halı saha,voleybol ve basketboldur.Yaptığınız spor da ne kadar atlama zıplama varsa daha çok mideniz bulanır hatta kusma aşamasına gelirsiniz. Bu kimi zaman bir hastalık nedeniyle olmaktadır.Şekerinizin düşmesi mide bulantısını meydana getirebilir.Spor yapmadan hemen önce yemek yediyseniz yine mide bulantısı hatta kusma yaşayabilirsiniz.Spordan en az 2 saat önce yemek yemelisiniz ve spor esnasında su tüketmelisiniz.

Mide Bulantısı Neden Oluyor

Hiçbir koşulda aç karnına spor yapmamanız gerekmektedir. Şeker düşüklüğünün yaşanması için biraz tok olmanız en azından çok aç olmamanız gerekmektedir. Unutulmaması gereken en önemli konunun şekerinizin düşmesine karşı vücudunuzun sizi uyarmaya başladığıdır. Bu sebeple spor yapmadan önce hangi gıdaları tükettiğinizi ve kendinizi ne kadar zorladığınızı özellikle not etmeniz gerekebilir. Bazı durumlarda da aşırı tokluk durumunda mide bulantısı şikayeti ile karşılaşmanız söz konusu olabilmektedir.

İçilen Su Miktarı – Mide Bulantısı İlişkisi

Bir diğer konu başlığı ise içtiğiniz su miktarı ile doğrudan alakalıdır. Performans elde etmek için midenizi tamamen su ile doldurmamalı ama her zaman için idare edecek kadar suyu yanınızda taşımalısınız. Suyun vücuda etkileri sadece bizim bildiğimiz yönü ile alakalı olmaz.

Toksinlerin vücuttan atılmasından tutunda, enerjinin tüketilmesine kadar pek çok konu başlığında tükettiğimiz suyun kalitesine ihtiyaç duyarız.

Nefes Alın – Nefes Verin

Spor esnasında sadece yaptığınız spora odaklanmanız sizin mutsuz olmanızla sonuçlanabilir. Bu sebeple nefes egzersizleri yapmayı ihmal etmemeli ve bol bol nefes alıp vermeniz gerekmektedir. Kaslarınızın performansının olumlu olması açısından nefes alıp – verme egzersizlerinin de en azından yaptığınız spor kadar önemli olduğu unutulmamalıdır.

Herşeye Rağmen Mide Bulantısı Devam Ediyorsa

Bazı durumlarda ne yaparsanız yapın mide bulantılarınızın devam etmesi gibi bir sorun ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir sorun ortaya çıktığında ise bir doktora gitmeli ve çeşitli kontrollerinizi yaptırmalısınız. Bazen bir mineral eksikliğinden bazen de şeker hastalığı gibi rahatsızlıklardan dolayı mide bulantısı ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda en doğrusunu size doktorunuz söyleyecektir. Sağlıkla kalın…

üniversiteli porno

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*