Sperm Sayısını Yükselten Yiyecekler Nelerdir?

Sperm Sayısını Yükselten Yiyecekler Resimleri (8)

Son zamanlarda erkeklerde sperm sayısının hızla azaldığını söylemek mümkündür. Bu nedenle erkeklerin beslenmelerine dikkat etmeleri ve sperm sayısını artırıcı gıdalar yemesi tavsiye edilmektedir. Şimdi sperm sayısını yükselten yiyecekler neler? bunlara daha yakından göz atalım.

Sperm sayısını hangi yiyecekler yükseltmektedir?

Sperm sayısını artıran yiyecekler arasında ilk olarak karşımıza çilek gelmektedir. Çilek içerisinde E vitamini barındıran bir meyve olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle sperm miktarında artış meydana getirebilmektedir.

Diğer yandan sperm sayısında artış sağlayan başka bir yiyecek ise avokado olmaktadır. Avokado içeriğinde yağ asitleri ve antioksidan bulunduran bir meyvedir. Antioksidan seks hormonlarına önemli ölçüde etki eden bir madde olmaktadır. Haftada ortalama 3 kez tüketerek avokado ile sperm sayısını yükseltmek mümkündür.

Bunların yanı sıra zencefil, domates, muz, incir ve havuç gibi yiyecekler de sperm sayısında önemli derecede artışlar meydana getirmektedir. Bu besinlerin haftada 2 ya da 3 kez vücuda alınması sperm sayısının yükselmesinde etkili olmaktadır. Bu yüzden uzmanlar belirtmiş olduğumuz yiyeceklerin sık sık alınmasını tavsiye etmektedir.

Ayrıca sperm sayısının artmasına etki eden birtakım kürler bulunmaktadır. Doğal içerikleri ile hormonlara etki eden kürler, düzenli bir şekilde kullanıldığında sperm sayısını istenen ölçüde artırabilmektedir.

Eğer siz de sperm sayınızın düşüklüğünden yakınıyorsanız ve bu sayıyı nasıl artıracağınızı bilmiyorsanız, yukarıda belirtmiş olduğumuz yiyecekleri yemeye başlayın ve kısa sürede sperm sayınızda önemli oranda artış sağlayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*